ХОМЕНКО Ігор Петрович

7886

Народився 05.06.1965 р., член-кореспондент Національної академії медичних наук України, обраний 31.05.2017 року за спеціальністю «Військова хірургія», доктор медичних наук (2013), професор (2014), Заслужений лікар України (2014), лауреат Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій (2016), полковник медичної служби, заступник начальника кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії (2003–2015), заступник начальника Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» – Головний хірург Міністерства оборони України (2015).


Відомий учений-хірург, наукові дослідження якого присвячені широкому спектру актуальних проблем загальної та військово-польової хірургії, який науково обґрунтував і впровадив концепцію максимального наближення кваліфікованої медичної допомоги до зони бойових дій, що призвело до значного зниження санітарних втрат серед військовослужбовців. Науково обґрунтував та розробив концепцію розвитку медичного забезпечення ЗС України в особливий період, організації хірургічної допомоги пораненим та постраждалим під час проведення антитерористичної операції, ролі та місця військових мобільних госпіталів в системі лікувально-евакуаційного забезпечення ЗС України. Він вніс суттєвий вклад у наукове обґрунтування і розробку нових методів діагностики та лікування в хірургії, особливо у галузі перспективних і найсучасніших напрямків хірургії: хірургії ушкоджень і бойової травми; реконструктивної хірургії шлунково-кишкового тракту; мініінвазивної лапароскопічної хірургії стравохідно-кишкового тракту та товстої кишки, хірургія печінки і підшлункової залози.

Основні напрями наукової діяльності: наукове обґрунтування та розроблення системи лікувально-евакуаційного забезпечення ЗС України в умовах проведення антитерористичної операції та лікування бойової хірургічної травми; гостра хірургічна патологія органів черевної порожнини (рак підшлункової залози, печінки, шлунку, кишечника та реконструктивна хірургія).

Автор понад 150 наукових праць, в тому числі 1 монографії, 2 підручників, 5 навчальних посібників, 5 методичних рекомендацій, 7 корисних моделей. Підготував 1 доктора наук.

Член президії Всеукраїнського громадського об’єднання ”Асоціація хірургів України”.

Основні наукові праці: «Військова хірургія з хірургією надзвичайних ситуацій» (2004), «Вказівки з воєнно-польової хірургії» (2014), «Діагностика, лікування та профілактика гострих ерозивно-виразкових уражень шлунково-кишкового тракту у поранених та постраждалих у мирний та воєнний час: монографія» (2015), «Роль і місце військових мобільних госпіталів в системі лікувально-евакуаційного забезпечення антитерористичної операції» (2015), «Медична евакуація поранених і хворих у Збройних Силах України на особливий період» (2016), «Характеристика бойової хірургічної травми. Недоліки та досягнення в лікуванні поранених і травмованих в умовах антитерористичної операції» (2016). 


Служб. адреса: 02000, м. Київ, вул. Госпітальна, 16, Національний військово- медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь». Тел. +38 (044) 521-84-50. E-mail: http://hip65@ukr.net .