Іридоціліарні пухлини дитячого віку

788

Іридоціліарні пухлини (ІЦП) є рідкісними внутрішньоочними новоутвореннями дитячого віку. Вони відрізняються різноманіттям клінічних проявів і морфологічних типів, можуть бути доброякісними, місцеводеструючими і злоякісними, що обумовлює труднощі діагностики, вибору лікувальної тактики та прогнозу збереження очей, а іноді і життя дитини.

За останні 10 років у відділі офтальмопатологіі дитячого віку ДУ «Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» було проліковано 8 дітей з монолатеральною ІЦП. Поряд зі стандартною офтальмологічною діагностикою, додатково (при необхідності в умовах загальної анестезії) проводилися тонографія, гоніо- і циклоскопія, УЗ-сканування переднього і заднього відділів ока, трансіллюмінація в звичайному світлі і в інфрачервоних променях, оптична когерентна томографія переднього відділу ока, флюоресцентна ангіографія райдужки.

Вибір методу лікування залежить від розмірів і поширеності новоутворення і вираженості супутньої патології.

ІЦП в дитячому віці зустрічаються рідко і мають виражений поліморфізм. Тактика лікування визначається розмірами і поширеністю процесу, наявністю супутньої внутрішньоочної патології. Після досягнення регресу в результаті органозбережного лікування необхідно тривале динамічне спостереження через можливість рецидиву новоутворень.

До лікування
Після блокексцизії меланоми в межах