Катаракта у дітей – не вирок

2126

Відділ дитячої офтальмопатологіі ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. Філатова НАМН України » є провідним центром України і Східної Європи по боротьбі з дитячою сліпотою.

Щорічно у відділі отримує лікування близько 3 тисяч дітей.

У відділі розроблені різні способи мікрохірургії вроджених, травматичних, вторинних катаракт у дітей малими розрізами з одночасною внутрішньокапсульною імплантацією гнучких ІОЛ, на що отримані Патенти України.

Вперше, спільно зі шведськими вченими очної клініки Святого Еріка (м. Стокгольм), була розроблена оптимальна технологія факоаспіраціі вроджених катаракт з переднім, заднім капсулорексісом, одночасною передньою «сухою» вітректомією і імплантацією гнучкого штучного кришталика малими розрізами.

Дана операція дозволила відновити зір сотням сліпих дітей в Україні та за її межами. Щорічно у відділі успішно оперується понад 300 дітей з різними видами вроджених, травматичних, увеальних катаракт.

Розроблено технології хірургії з одночасною імплантацією штучного кришталика у дітей з вродженими катарактами самого раннього віку, починаючи з перших місяців життя. Такі ранні втручання виявилися найбільш ефективними – забезпечують сліпим дітям нормальний психо-фізичний розвиток з подальшим навчанням у звичайних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах. Таким чином, діти з штучними кришталиками нічим не відрізняються від здорових дітей, що дозволяє повністю зняти проблему їх інвалідності. Так, згідно з останніми даними Асоціації дитячих офтальмологів, число сліпих дітей на обидва ока в Україні скоротилося на 20-25%. Найбільшу актуальність дані втручання набувають в сім’ях із спадковою патологією, коли зряча дитина стає «очима всієї родини».

За останні десять років прооперовано більше 3-х тисяч дітей з різними видами катаракт, з них близько 1 тисячі дітей з вродженою катарактою до 2-х річного віку.