Координаційно-консультативна рада з питань надання медичної допомоги пораненим та потерпілим в зоні АТО

580

26 лютого 2015 р. у приміщенні Інституту травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України відбулося засідання Президії НАМН України, в якому взяли участь народний депутат України Оксана Корчинська, начальники  медичних служб силових відомств України та  інші.
Під час засідання було заслухано доповідь віце-президента НАМН академіка Цимбалюка В.І. про виконання рішення постанови Президії НАМН № 2/2 від 12.02.2015 р. щодо створення Координаційно-консультативної ради з питань надання медичної допомоги пораненим та потерпілим в зоні АТО.

Зокрема Віталій Іванович наголосив, що установами НАМН постійно надається високоспеціалізована медична допомога населенню України, у тому числі жителям Луганської та Донецької областей. За період з квітня 2014 року по лютий 2015 року в клініках НАМН надана медична допомога 18515 жителям Донецької області та 3794 жителям Луганської області.

Всього станом на 25.02.2015 р. в установах НАМН  проліковано та проконсультовано  більше 616 учасників  АТО.

Фахівці НАМН  надали більше 500 консультацій пораненим учасникам АТО  у госпіталях МО  України та Прикордонної служби України.

В клініці Державної установи «Інститут медицини праці НАМН України» половина ліжкового форду клініки  (40 ліжок) спрямована на психо-соціальну реабілітацію учасників АТО. На даний час необхідна медико-психологічна допомога надана 72  учасникам АТО.  

Керівниками наукових установ НАМН розроблений комплекс заходів щодо   забезпечення лікування та реабілітації учасників бойових дій.

В клініках  установ передбачено  розгортання необхідної кількості  ліжок для поранених  та травмованих в залежності від потреби (від 10-ти до 30–ти відсотків). На даний час зарезервовано 550 ліжок для постраждалого населення з зони АТО та учасників бойових дій. Активізована робота відповідних оперативних штабів з організації необхідної високоспеціалізованої медичної допомоги постраждалим. 
                        
Президія НАМН постановляє: підтримати проект  Положення  про Координаційно-консультативну  раду з питань надання медичної допомоги  пораненим  та постраждалим  в зоні АТО  та  її  склад .