Лауреати премії Президента України для молодих вчених 2019 року від НАМН України

1777

Президент Володимир Зеленський підписав указ про присудження премій для молодих вчених 2019 року.

Відповідний указ №903/2019  від 13 грудня 2019 року опублікований на сайті глави держави.

“На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю: Присудити премії Президента України для молодих вчених 2019 року”, – ідеться в документі.

Премії Президента України для молодих вчених 2019 року присуджено 40 роботам. Усього премії отримали 88 науковців (у складі авторських колективів).

Відрадно відзначити і представників наукових установ Національної академії медичних наук України, що цьоьгоріч увійшли до числа кращих молодих вчених країни.

Премії Президента України для молодих вчених 2019 року присуджено:

  • за роботу «Серцево-судинні події та якість життя у хворих на фібриляцію-тріпотіння передсердь»:

БОРОДАЮ Артему Олександровичу – докторові медичних наук, виконуючому обов’язки старшого наукового співробітника державної установи «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска» Національної академії медичних наук України;

  • за роботу «Роль генетичних, кардіогемодинамічних і метаболічних механізмів у розвитку коморбідної патології – гіпертонічної хвороби та цукрового діабету 2 типу»:

ШАЛІМОВІЙ Анні Сергіївні – докторові медичних наук, провідному науковому співробітникові державної установи «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої Національної академії медичних наук України».

Щиро вітаємо лауреатів із цією високою нагородою та бажаємо їм натхнення, наснаги і подальших професійних успіхів!

Для довідки:

Премія Президента України для молодих вчених – щорічна премія, заснована Указом Президента України №779/2000 від 12.06.2000 року (Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента №104/2001 від 21.02.2001 №253/2003 від 24.03.2003). Призначається Президентом України  за поданням Комітету з Державних премій України.

Особам, удостоєним премії, присвоюється звання лауреата премії Президента України для молодих вчених, в урочистій обстановці вручаються свідоцтво і почесний знак установленого зразка.

Премія присуджується:

за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють дальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі.

Вік осіб, які висуваються на здобуття премії, не може перевищувати 35 років для осіб, які мають вищу освіту другого (магістерського) рівня, та 40 років для осіб, які мають науковий ступінь доктора наук або навчаються в докторантурі, на час висування роботи для участі у конкурсі на здобуття премії