“Майстерня здоров’я” з днем профілактики діабету у Тернополі

1031

Профілактично-просвітницький проект «Майстерня здоров’я», ініційований НАМН України, що вже провів акції із запобігання виникнення цукрового діабету у містах Львові, Києві, Полтаві та Дніпрі, 26 та 27листопада 2019 року провів медично-профілактичні заходи і на Тернопільщині. Для Тернопільщини ця проблема є актуальною, адже в цій області на цукровий діабет хворіє понад 35 тисяч людей.

Таким чином проект до відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом вийшов на всеукраїнський рівень, а результати первинних вимірювань підтвердили важливість проведення подібних акцій.

Тернополяни мали можливість безкоштовно виміряти артеріальний тиск та рівень цукру у крові у 9-ти міських та 5-ти районних амбулаторіях. Медикам ендокринологічного профілю м.Тернополя, районним ендокринологам та сімейним лікарям було презентовано спеціальні апарати, які вимірюють рівень глюкози у крові, – загалом спонсори надали тонометри, глюкометри, смужки, голки для проведення даних експрес-досліджень.

Нагадаємо, провадить даний проект від Національної академії медичних наук у містах України куратор акції радник Президента НАМН України Віталія Цимбалюка – Олена Євстігнєєва.

” Якісне лікування та проведення таких от медично-профілактичних заходів є запорукою повноцінного життя хворих – каже Олена Валентівна. – Тому популяризація здорового способу життя, поширення знань та обізнаності громадян є ключовими в уважнішому та відповідальнішому ставленні до власного ж  здоров’я.”

Приємно відзначити, що в управлінні охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації радо підтримали дану ініціативу НАМН України, більше того виявили бажання проводити подібні спільні акції і надалі, на постійній основі, бо всерйоз занепокоєні станом здоров’я мешканців області, орієнтуються на наукові стандарти та авторитетні думки вітчизняних вчених. Відтак зв’язок первинної та третинної ланки налагоджується саме через такі практичні процедури первинного вияву симптомів цукрового діабету, а також профілактики ускладнень, адже раннє виявлення цукрового діабету дає можливість вчасно розпочати лікування і уникнути можливих ускладнень.

За результатами акції у м. Тернополі та Тернопільському районі було обстежено майже 2 500 осіб, з них 25 % мали підвищений тиск, 10 % підвищений рівень глюкози в крові.

Загалом впродовж акції перевірили своє здоров’я майже 20 тисяч людей з 15 областей України. Багато з них – робили це вперше, і лише дізнались, що хворіють.

Більше про акцію у сюжетах місцевих телеканалів м. Тернополя:

Повідомлення про акцію до Всесвітнього дня діабету на сайті Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА:

http://uozter.gov.ua/ua/news-1-21-1314-u-formati-robochoi-naradi-obgovoreno-organizaciyni-pitannya-medichno-profilaktichnih-zahodiv-yaki-trivatimut-na-ternopilschini-vid-zatra

http://uozter.gov.ua/ua/news-1-21-1315-lpz-oblasti-ta-mista-bezkoshtovno-otrimali-glyukometri