Науково-практична конференція «Поліморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря»

1712

13-14 листопада 2019 року у м. Дніпрі відбулась науково-практична конференція «Поліморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря».

Наукова програма заходу охоплювала такі питання:

  1. Етіологія та патогенез поєднаної патології органів травлення;
  2. Особливості клінічних проявів поліморбідної патології;
  3. Особливості діагностики та лікування поліморбідної патології;
  4. Поліморбідна патологія в дитячій гастроентерології;
  5. Профілактика, діагностика та лікування (у т.ч. хірургічне) захворювань органів травлення.

Зважаючи на тематику, яка визначила багатогранність підходів до трактування поставленої мети, на конференцію були запрошені провідні вчені України, які є представниками різних медичних спеціальностей, таких як терапія, гастроентерологія, кардіологія, педіатрія, ревматологія, пульмонологія, ендокринологія, хірургія  та ін.

Юрій Степанов – директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”

Науковий керівник конференції – доктор мед наук, професор, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології  Юрій Степанов відкрив захід вступним словом і зазначив, що це вже третя конференція, яка проводиться в такому форматі, враховуючи необхідність та важливість формування організаційної структури первинної медико-санітарної допомоги за принципом лікаря загальної практики (сімейного лікаря), а також часте поєднання патології різних органів із захворюваннями органів травлення.

З привітанням виступили проректор Дніпропетровської медичної академії, керівник регіональної групи експертів Державного експертного (фармакологічного) центру МОЗ України проф. Віталій Мамчур, Президент Української гастроентерологічної Асоціації, професор Ігор Скрипник, експерт МОЗ України зі спеціальності «гастроентерологія», член-кор. НАМН України, професор Наталія Харченко, які зазначили, що високий фаховий і представницький рівень учасників зібрання дасть можливість розробити пропозиції та рекомендації, які сприятимуть подальшому інноваційному розвитку вітчизняної галузі охорони здоров’я, згуртуванню зусиль фахівців на дослідженні найбільш актуальних питань теорії та практики, дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей для оптимізації спільної діяльності лікарів різного профілю.

У рамках конференції були проведені: 5 пленарних засідань, 2 сателітні симпозіуми «Актуальні аспекти гастроентерологічної коморбідності в міжнародних консенсусах та рекомендаціях», «Дитяча гастроентерологія в практиці сімейного лікаря» та «Досвід Інституту гастроентерології НАМН України. Сучасні технології абдомінальної хірургії, ендоскопії та малоінвазивних ендоскопічних втручань», постерна сесія співробітників ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та Ужгородського національного університету МОН України.

Захід відвідали відомі учені. Були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Полтави, Львова, Вінниці, Одеси, Ужгорода.

Доповіді провідних учених України були присвячені сучасним підходам до діагностики та лікування поєднаних захворювань внутрішніх органів. Лекції було спрямовано на сімейних лікарів, з акцентом на поєднання патології органів травлення з іншими хворобами, висвітлена важлива роль лікаря загальної практики у веденні таких пацієнтів. Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень.

Конференція завершилася врученням грамот і премій за кращі доповіді молодим вченим та учасникам постерної сесії.

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

  1. Продовжити організацію і проведення науково-практичних конференцій, присвячених питанням поліморбідності у практиці сімейного лікаря.
  2. Висвітлювати останні наукові досягнення щодо епідеміології, патогенезу, діагностики, лікування і профілактики найбільш соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань внутрішніх органів.
  3. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики гастроентерологічних захворювань у поєднанні з патологією інших органів і систем.4. Продовжити розробку методичних документів, спрямованих на підвищення якості медичної допомоги на первинному рівні.