На Львівщині продовжується Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф»

401

18-20 березня головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтин Руденко та бригади фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Інституту педіатрії акушерства і гінекології відвідали Львівську область.
У рамках робочої поїздки головного позаштатного спеціаліста МОЗ  та фахівців НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ відбулася науково-практична конференція «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», яка пройшла у ЛНМУ ім. Данила Галицького. 

Київські та львівські фахівці провели спільне обстеження та консультації найбільш складних пацієнтів регіону.

Лікарі відзначили досить високий рівень надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги у Львівської області. Це шоста область серед одинадцяти, які були відвідані у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», де розвиток кардіологічної служби в цілому, надання невідкладної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом, її логістичне забезпечення розвиваються досить швидкими темпами. Кардіохірургічна допомога у Львові представлена у Львівській обласній клінічній лікарні, Львівському обласному державному клінічному лікувально-діагностичному кардіологічному центрі та комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, де проводяться операції як на відкритому, так й ендаваскулярні маніпуляції. Особливо слід відмітити успіхи служби аритмології на базі обласного кардіологічного центру.

Головними проблемами кардіохірургічної служби області є забезпечення витратними матеріалами для надання екстреної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом та придбання нової агіографічної установки для обласної клінічної лікарні. Також, як й у інших областях, є труднощі з логістичним забезпеченням у віддалених районах, особливо гірських.
Ці та інші важливі питання надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями були обговорені під час робочих зустрічей Костянтина Руденка з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою та головою Львівської обласної ради Петром Колодієм.

19 березня фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ прочитали лекції для студентів, аспірантів та викладачів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
20 березня костянтин Руденко та фахівці НІССХ ім. М.М. Амосова відвідали Турківський район, що знаходиться у горах в 140 км від Львову. Позитивне враження на столичних фахівців справила Турківська центральна районна лікарня та рівень надання допомоги хворим з серцево-судинними захворюваннями. Завдяки досить високому рівню кадрового забезпечення та організації логістики для надання екстреної допомоги хворим, зокрема з гострим коронарним синдромом (проведення тромболітичної терапії) , кардіологічне відділення лікарні має гарні потенційні можливості подальшого розвитку. Болюча проблема у роботі швидкої допомоги району – це дуже погані дороги.

Кардіолог та фахівець УЗ діагностики НІССХ імені М.М. Амосова сумісно з місцевими лікарями провели консультації хворих.

Костянтин Руденко провів робочу зустріч з головою райдержадміністрації Олександром Лабецьким, на якої обговорювалися важливі питання організації кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню.

Довідково:
Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» стартував у вересні 2014 року у Черкасах. Відбулися поїздки до Сумської, Житомирської, Полтавської, Запорізької, Вінницької областей, міст Богуслав Київської області та Новоград-Волинський Житомирської, Дніпропетровської, Тернопільської, Волинської та Рівненської області