На Тернопольщині триває реалізація проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф»

475

25-26 лютого у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» відбувся візит до Тернопільської області головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтина Руденка, а також бригади фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Інституту педіатрії акушерства і гінекології.
У рамках програми робочого візиту 25 лютого у Тернопільській Університетській лікарні відбулася науково-практична конференція за участю обласних та районних кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, педіатрів, акушерів-гінекологів та інших фахівців. Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ розповіли про новітні методи, які застосовуються у сучасної практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями. Під час конференції відбулася відверта розмова та обмін досвідом, були обговорені суттєві моменти ефективної та злагодженої співпраці фахівців високоспеціалізованих закладів охорони здоров'я та лікарів первинної ланки. По завершенні заходу відбулась прес-конференція.

Київські фахівці також провели обстеження та консультації пацієнтів регіону – дорослих та дітей.

Під час візиту відбулися зустрічі Костянтина Руденка з в. о. голови облдержадміністрації Іваном Крисаком та головою обласної ради Василем Хомінцем, на яких було обговорено стан надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями та невідкладні питання розвитку кардіохірургічної службі в області.

Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ також прочитали лекції для студентів, аспірантів та викладачів у Тернопільському державному медичному університеті імені I.Я. Горбачeвського.
Серед одинадцяти регіонів, які були відвідані у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» Тернопільщина є четвертим, де так саме як у Черкаській, Вінницькій та Дніпропетровській областях швидкими темпами розвивається служба надання невідкладної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом, її логістичне забезпечення. Зараз хворі з обласного центру та районів у радіусі 50 км мають можливість отримати коронарографію та стентування коронарних артерій у перші години з моменту прояви симптомів інфаркту міокарда на базі 2-ї міської лікарні. Протягом 2014 р. було проведено 195 стентувань.