Надлишкова вага – заважає жити?

474

Надлишкова вага, особливо крайній її ступінь – морбідне ожиріння – це не тільки естетична проблема, а безпосередній негативний вплив на якість та стан життя.

Особливої проблематики вона набуває у разі якщо має місце цукровий діабет (метаболічний синдром), що значно погіршує перебіг захворювання та може призвести до вагомих ускладнень.

Про головні аспекти щодо хірургічного лікування морбідного ожиріння, яке у тому числі зумовлено цукровим діабетом розповідає головний науковий співробітник відділу торако-абдомінальної хірургії Інституту, доктор медичних наук, професор Лаврик Андрій Семенович.

В останні роки кардинально змінилась парадигма лікування пацієнтів з морбідним ожирінням. Відсутність ефекту від терапевтичного лікування, прогресування супутньої патології є показом до хірургічного лікування, завданням якого є зниження маси тіла хворого, перебудова метаболічних процесів і, як наслідок, покращення клінічного стану пацієнта, відновлення соціальної та трудової активності.

Хірургія ожиріння або баріатрична (від слов baros – вага та jatricke – лікувати) хірургія, передбачає перебудову травного каналу, та включає в себе декілька типів оперативних втручань:

– мальабсорбтивні ( в основі яких лежить – зменшення всмоктуючої поверхні тонкої кишки і створення умов для незадовільного перетравлення їжі та неповного всмоктування (мальабсорбції);

– гастрообмежувальні або гастрорестриктивні, що призводять до зменшення обсягу шлунка і, як наслідок, обмеження кількості споживаної їжі;

– комбіновані методи лікування хворих на морбідне ожиріння, що поєднують в собі два перших методи – біліопанкреатичне шунтування, проксимальне і дистальне шунтування шлунка, які об’єднують принципи обмежувальних і мальабсорбтивних методик.

Операції баріатричної хірургії вперше в Україні почали виконувати більш 40 років тому, саме в клініках ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України”, що дало змогу накопичити найбільший в Україні досвід хірургічного лікування морбідного ожиріння та цукрового діабету II типу, застосовуючи на практиці знання, які наші спеціалісти здобули в провідних центрах Європи та США.

Усі операції (шунтування шлунка (Gastric bypass) в різних варіантах, біліопанкреатичне шунтування (БПШ, SADI), поздовжня «Sleeve» (рукавна) резекція шлунка, гастроплікація (Sleeve-2)) виконуються із застосуванням новітніх мініінвазивних та ендоскопічних технологій.

Подробиці на консультації у фахівця профільного відділу (відділу торако-абдомінальної хірургії) ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України”.

Запис на консультацію за посиланням: https://ehealth.surgery.org.ua/schedule.php

Інформація надана ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України”.