НАГОРНА Антоніна Максимівна

1389
Народилася 21.01.1940 р.,  член-кореспондент Національної академії медичних наук України, обрана за спеціальністю  гігієна (2011), доктор медичних наук (1988), професор (1992), Заслужений діяч науки і техніки України (1998), лауреат премії ім. Р.Е. Кавецького НАН України (2009), зав. відділу епіддосліджень  ДУ "Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України" (з 2002).


Відомий вчений у галузі гігієни. Основні напрями наукової діяльності охоплюють: гігієна праці та професійна патологія, здоров'я населення різних професійних, соціальних груп, медико-демографічні процеси, показники громадського здоров'я, такі як захворюваність, репродуктивне здоров'я, інвалідність, смертність різних верств населення, у тому числі тих, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також проблеми екології та здоров'я людини. Наукові розробки знайшли відображення в підготовці галузевих і міжгалузевих програм, методичних та інструктивних, нормативно-правових документів. 

Наукові розробки знайшли відображення у підготовці галузевих і міжгалузевих програм, методичних та інструктивних, нормативно-правових документів.

 
Автор 629 наукових праць, серед них 39 монографій. Підготувала 31 учня: 12 докторів і 19 кандидатів медичних наук.

Бере участь у виконанні низки міжнародних наукових проектів ЄвроБюро ВООЗ і Європейського Союзу в розробці системи соціального захисту населення в рамках програми «TASIS», реформування охорони здоров’я в рамках програм «INCO-COPERNICUS», «Health interview surveys». На запрошення Європейського співтовариства працювала міжнародним експертом у рамках проекту «INCO-COPERNICUS», у проекті Міжнародної організації праці щодо професійного ризику туберкульозу та ВІЛ/СНІДу на робочому місці,  член проблемної комісії “Гігієна праці та профзахворювання”, спеціалізованої вченої ради Д26. 554.01 при ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І.Кундієва НАМН України»,  член експертної ради ДАК України з проблем профілактичної медицини, входить до складу конкурсної комісії Міністерства освіти і науки України та Міжнародного фонду “Відродження” за програмою “Трансформація гуманітарної освіти в Україні”, заступник головного редактора часопису «Український журнал з проблем медицини праці», член редакційної ради міжвідомчого медичного журналу «Наука і практика», член редакційної ради журналу Journal of Ecology and Health (Польща).

Нагороджена медалями «В пам’ять 1500-річчя Києва», «Ветеран труда», «15 років Українській військово-медичній Академії», золотою медаллю Національної академії наук України «За підготовку наукової зміни», лауреат премії ім. Р.Е. Кавецького НАН України.

 
Основні праці: “Життя і здоров’я” (2001), “Профілактика наркоманії серед підлітків” (2001), “Проблема якості в охороні здоров’я” (2002), “Репродуктивне здоров’я і статеве виховання молоді” (2003),  „Наркоманія: адаптація молоді до праці та життя” (2005), «Здоров’я: фундаментальні та прикладні аспекти» (2006), «Профессиональное здоровье в Украине: эпидемиологический анализ» (2007), «Про стан здоров’я населення України та санітарно-епідеміологічну  ситуацію» (2007), «Професійний рак: Епідеміологія та профілактика» (2008), "Професійні інфекційні хвороби" (2014), "Медична  допомога працівникам: проблеми та їх вирішення" (2018), "Біль у спині як медична і соціальна проблема: клініко – епідеміологічний аналіз" (2018).


Службова адреса: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75. ДУ «Інститут медицини праці НАМН України». тел: (044) 289 66 77, E-mail: yik@nanu.kiev.ua,  antnagornaya@yandex.ua