НАМН України провела Всеукраїнський захід «Лікарі України за МИР»

1912

6 серпня 2021 року Національна академія медичних наук України з нагоди відзначення Міжнародного дня «Лікарі світу за МИР» спільно зі Всеукраїнським Лікарським Товариством та Київською міською профспілкою провела традиційний Всеукраїнський захід «Лікарі України за МИР», що відбувся на території ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України».

У проведенні заходу взяли участь: президент НАМН України, академік НАН та НАМН України Віталій Іванович Цимбалюк, заступник директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України», професор, д.м.н., завідувач групи з проблем алергії та імуно-реабілітації дітей на громадських засадах Володимир Федорович Лапшин, Голова Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Анатолійович Кубанський, ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, д.м.н., професор Юрій Леонідович Кучин, Голова правління ВУЛТ Даніель Таїрович Карабаєв.

Упродовж останніх семи років Україна потерпає від військової агресії кремля. Десятки тисяч українців віддали своє життя і здоров’я за національну та територіальну цілісність країни. Сотні українських лікарі в екстремальних умовах, на полі бою та у прифронтовій зоні, надають якісну допомогу постраждалим внаслідок бойових дій. Вчені й лікарі НАМН України кожного дня докладають усіх своїх зусиль, весь свій досвід, аби полегшити біль та швидше повернути до звичного життя поранених внаслідок неоголошеної агресії до українців.

Сьогодні ми єдині в наших надіях, сподіваннях, єдині у своєму прагненні чистого синього неба та безкрайніх жовтих ланів для наших дітей! Цього дня ми разом рішуче кажемо: лікарі НАМН України – за МИР!

Протягом всього дня працівники інститутів Національної академії медичних наук України працювали з символічними «голубами миру» на білих халатах. 

Також із активними закликами до миру доєдналися співробітники усіх підрозділів та студентство Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, лікарі Всеукраїнського Лікарського Товариства, лікарі Києва та інших областей України. Цього дня вони також вийшли на свої робочі місця із символічними «голубами миру» на білих халатах та тематичними плакатами.

Під час проведення заходу було підписано відкритий лист-звернення до лікарів Російській Федерації, Всесвітньої організації охорони здоров’я та до своїх колег в усьому світі — закликати політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя.  Кульмінацією заходу була символічна акція – випускання в небо символічних голубів миру!

Всі ми розуміємо, що найбільша цінність — це людське життя. Лікарське співтовариство не може пасивно мовчати, коли кожного дня в Україні через зовнішню агресію гинуть цивільні та військові. Тільки разом ми зможемо зупинити війну.

Національна академія медичних наук України дякує всім, хто долучився до заходу і бажає міцного здоров’я, щастя, успіхів і обов’язково мирного неба!