Світлої пам’яті Бориса Патона

1767

Наукову спільноту усього світу сколихнула тяжка звістка – завершилось земне життя президента Національної академії наук України – видатного науковця та талановитого винахідника, фундатора і керівника наукових шкіл, першого Героя України та справжнього Патріота своєї Батьківщини, академіка Бориса Євгеновича Патона.

Він був непересічною Людиною широкої душі та грандіозного мислення, заслуги якого визнані в Україні та далеко за її межами. Все своє життя він віддано працював в ім’я народу України задля розбудови та процвітання нашої Держави. Вклад Бориса Євгеновича в науку неможливо переоцінити – його науковий доробок змінив хід людства на краще.

Борису Патону належать дослідження і розробки в галузі електрозварювання, металургії і технології металів, та серед величезної кількості його досягнень є й створення революційного винаходу в галузі медицини – високочастотного електрозварювання м’яких тканин. Це відкриття дало вагомий поштовх для впровадження нових методів лікування в хірургії. Сьогодні цю технологію використовують для проведення оперативних втручань, удосконаливши і полегшивши роботу хірургів та рятуючи життя багатьом тисячам пацієнтів.

Борис Патон – гордість України та Людина миру, яка творила на зламі епох увійшовши золотими літерами в історію.

Президія Національної академії медичних наук України висловлює щирі співчуття близьким і колегам Бориса Євгеновича. Це непоправна втрата для всіх нас.

Вічна пам’ять!