Уламок в перикарді

131

46-річний чоловік звернувся до ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» зі скаргами на значну задишку та болі в грудній клітці, особливо в ділянці серця. Пацієнт вказував на неможливість повноцінного вдиху, до того ж біль ставав усе сильнішим, з’явилась задуха. Нещодавно, перебуваючи в зоні бойових дій, чоловік отримав важке осколкове поранення грудної клітки.

На КТ дослідженні візуалізувався уламок значних розмірів – 8×9 мм, який застряг в перикарді (зовнішня сполучнотканинна оболонка серця – тонкий, але щільний мішок, в якому розташоване серце). Дане специфічне розташування суттєво ускладнювало оперативне втручання.

Фахівці відділу торако-абдомінальної хірургії вирішили провести мініінвазивне торакоскопічне (через невеликий надріз в грудній стінці) видалення металевого уламка, із застосуванням магнітного інструментарію для евакуації його з товщі тканини.

Операція та післяопераційний період пройшли без ускладнень. Пацієнта виписано на амбулаторне лікування, де він готується до другого, реконструктивного втручання.

Даний клінічний випадок демонструє переваги поєднання високотехнологічних хірургічних методик та професіоналізму медичного персоналу ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» для ефективного лікування поранень та відповідно, порятунку життя пацієнтів.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/20e2d97e-da68-4973-b457-e43d97f54601?title=UlamokVPerikardi