Увага, морбідне ожиріння

482

Всім нам відомий термін «ожиріння» – захворювання, за якого надлишковий накопичений жир несприятливо впливає на стан здоров’я, призводячи до зменшення середньої тривалості життя та ризику виникнення інших патологій, таких як хвороби серця, діабет ІІ типу, синдром обструктивного апноє, онкологічні захворювання.

За даними ВООЗ, ожирінням страждають більш ніж 7% дорослого населення планети, що становить значну соціально-економічну та медичну загрозу.

Морбідне ожиріння – крайня ступінь ожиріння, коли індекс маси тіла перевалює за позначку 40. Морбідне ожиріння також прирівнюється до третього ступеня ожиріння і є станом, який вимагає серйозного медичного контролю і втручання.

Найчастіше ожиріння виникає внаслідок споживання їжі з високою енергетичною цінністю у поєднанні з недостатньою фізичною активністю і генетичним фактором, в поодиноких випадках спостерігалось виникнення захворювання на тлі ендокринних порушень, вживання медикаментів або психіатричних розладів.

Так трапилось і з нашою пацієнткою. В дитинстві після нещасного випадку і множинних травм, вона отримувала гормональне лікування, після чого почала швидко набирати вагу. Проживши багато років із комплексом «товстої дівчинки» та родинними проблемами, дівчина намагалася сховатися від своєї невпевненості та заглушити свої страждання, заїдаючи стрес калорійною їжею. Ситуація погіршувалася з кожним днем, аж поки вага не дійшла до критичної позначки у 180 кг.

Через зайву вагу у неї порушився менструальний цикл, з’явився цукровий діабет 2-го типу, артеріальна гіпертензія, варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Життя стало нестерпним, самотнім та безрадісним.

Аж поки пацієнтка не звернулася у відділення торако-абдомінальної хірургії ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України». Хірурги провели операцію шунтування шлунку з одним анастомозом.

Молода жінка почала худнути, нормалізувався та знизився рівень глюкози у крові, тому вже немає необхідності приймати ліки, повернулося жіноче здоров’я. Попереду в неї довгий шлях комплексної реабілітації та звикання до нового здорового способу життя, де є місце фізичній активності, корисному харчуванню, спілкуванню із друзями та коханню.

Якщо маєте проблеми із зайвою вагою та супутні захворювання, звертайтесь до спеціалістів Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. Фахівці інституту обов’язково знайдуть рішення та допоможуть!

(044) 408-14-36, (093) 542-36-97 працює Viber.

Інформація надана ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України».