Відкриття пам’ятника академіку Олександру Шалімову у Києві

Олександр Олексійович Шалімов (1918–2006) – один з найвидатніших хірургів сучасності, відомий не лише в країнах пострадянського простору, але й у всьому світі. Запропоновані ним методики операцій на підшлунковій залозі, шлунку, кишечнику, печінці та інших органах дозволили лікувати захворювання та стани, які раніше вважались невиліковними.

О.О. Шалімов вважається основоположником сучасної хірургічної школи в Україні. На сьогодні в багатьох провідних клініках світу з успіхом використовують розроблені та впроваджені ним методи хірургічного лікування.

Як педагог та наставник Олександр Олексійович підготував цілу плеяду видатних хірургів і вчених, які очолили кафедри, відділи та відділення хірургії не лише в Україні, але й за кордоном.

Найбільшим досягненням свого життя Олександр Шалімов вважав створення інституту експериментальної та клінічної хірургії, який згодом було перейменовано в Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. Саме цей інститут вже понад 40 років є провідною установою з питань хірургії та трансплантології в нашій державі. За цей час в інституті виконано понад 200 тисяч найскладніших хірургічних операцій, включаючи перші в Україні пересадки серця, печінки та підшлункової залози. На сьогодні установа є головною методичною та навчальною базою хірургів країни.