Найменші, мабуть, страждають від війни найбільше. Малята до трьох рочків не розуміють, що відбувається, не можуть пояснити свій стан і на всі ненормальні обставини відповідають однаково – вони хворіють. Іноді ці хвороби погано піддаються лікуванню, оскільки мають психосоматичну природу.
«Діти, які залишились в країні, приходять до нас із загостренням на фоні стресу, – пояснює Олег Геннадійович Шадрін, керівник відділення проблем харчування і соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ « Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України». – Для дитини спати не в її ліжку, жити не в її квартирі, дивитись на засмучену мати — це стрес. І стрес негативно впливає на перебіг захворювання, закріплює негативну модель роботи організму та біль».
В ДУ « Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України» працюють фахівці, що розуміють, що саме відбувається з маленькою дитиною, яка тільки вчиться говорити, бігати, спілкуватися – жити.
Таких спеціалістів в Україні – одиниці!
«Важливий напрямок, над яким ми працюємо, — стрес–індуковані захворювання, – зазначає професор Олег Геннадійович Шадрін. – Психологічний стан батьків, стосунки в родині, військовий стан в нашій країні — все це відбивається на дітях. Дітки молодшого віку страждають так, як і дорослі, але їх реакція виглядає інакше і виливається в стійкі патологічні стани. Таких, як наші спеціалісти, що працюють з дітьми, в країні ‒ одиниці!»
Як і у довоєнні часи, увага лікарів педіатричних відділень і нині концентрується на складних патологіях, які важко лікуються або дуже рідко зустрічаються, – це захворювання органів дихання, органів травлення, спадкові метаболічні, запальні хвороби та інші. Але тут не відмовлять будь-кому з батьків, яких турбує стан дитини, з будь-якого регіону України. Для того, щоб потрапити на консультацію до спеціалістів, потрібно просто звернутися до поліклініки ІПАГ, на сьогодні тут не вимагають електронного направлення.
Як людина має дві руки, так і соматичними проблемами наймолодших займаються в закладі два відділення – наукове і клінічне, відділення проблем харчування та соматичних захворювань у дітей раннього віку та інфекційно-боксоване, з ліжками постнеонатального догляду та неонатальної реабілітації. Стаціонар з облаштованими комфортними одно-, двомісними палатами для малят, що потребують госпіталізації та спостереження, розрахований на 30 ліжок, 10 з яких – для новонароджених, а 20 призначені для діток віком від 1 місяця до трьох рочків.
Запорука ефективного лікування
Найменших тут лікують найновітнішими методами, керуючись власними й світовими науковими дослідженнями.
ДУ « Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України» працює як один організм, і багатопрофільність закладу є запорукою ефективності лікування навіть складних хвороб. Співпраця з лабораторним корпусом (бактеріологічною, вірусологічною, біохімічною, імунологічною, ендокринологічною та патогістологічною лабораторіями), а за потреби і з іншими інститутами МАН України допомагає отримати найкращий результат із всіх можливих. Для обстеження важкохворих дітей обов’язково збирається консиліум лікарів, який очолює науковий керівник відділення – Шадрін Олег Геннадійович. Ці ж фахівці виїжджають у регіони для консультації діток, яких неможливо транспортувати.
«Медицина — та галузь, де основну роль відіграє особистість і професіоналізм лікаря, – зазначає Любов Федорівна Слєпова, головний лікар ІПАГ. – Найцінніше, що в нас є — наші спеціалісти. Всі наші професори — лікарі-практики, вони всі стоять в операційній, всі — біля пацієнта, постійно оновлюють знання, удосконалюють навички. Вони знають, що мають зберегти пацієнту життя та одночасно – навчити інших».
Джерело інформації: ДУ « Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України»
https://ipag-kiev.org.ua/voni-ne-skazhut-de-bolit-yak-dopomogti-oduzhati-najmenshim/