Вручення президентських премій молодим вченим

524

Премія Президента України для молодих вчених 2017 
22 лютого 2018 року у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» під час зустрічі з обдарованою молоддю та молодими вченими Президент Петро Порошенко вручив науковцям премії Президента України для молодих вчених України 2017 року, які було присуджено на підставі подання Комітету з Державних премій в галузі науки і техніки.

На церемонію були запрошені молоді науковці з усієї України. Глава держави вручив премії за 11 робіт 23 вченим. Відрадно наголосити, що серед відзначених і спільний проект молодих вчених Національної академії медичних наук України. 

Нагадаємо, Указом №458 від 29 грудня 2017 року було присуджено 40 премій Президента України для молодих вчених, а свідоцтва та знаки лауреатів Премії було вручено на церемонії нагородження.

Зокрема за роботу "Нові сполуки з рослинних флаваноїдів та субстанцій наночастинок срібла та золота" з рук Президента України нагороду отримали молоді вчені НАМН України:

  • кандидат медичних наук, асистент Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Анна Рибачук та 
  • кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України" Дар'я Старосила.

Свій науковий проект лауреати представили на виставці, яку було розгорнуто у фойє корпусу, де проходила церемонія нагородження. Її відвідали президент Петро Порошенко та Міністр освіти та науки Лілія Гриневич.  

Глава держави, зокрема, поділився враженнями після огляду виставки, де експонувалися наукові проекти. За його словами, ці розробки свідчать про дуже важливу річ – що наші вчені не лише опанували сучасні технології, сучасні прилади, а створюють та вдосконалюють ці підходи та пропонують нові підходи для вирішення проблем у  різних сферах. Наприклад, у медицині – сучасні фармакологічні препарати для лікуваня інсультів, інфарктів, ішемічної хвороби серця.


«Сьогодні Україна має створити всі умови, щоб і випускники вищих навчальних закладів, і вчені мали можливість себе реалізувати. Дивлячись в очі сьогоднішнім молодим вченим і школярам – майбутнім вченим, мені приємно бачити, що в них очі горять, що вони вірять в те, що вдасться реалізувати свої напрацювання. Україна сьогодні потребує ваших інноваційних підходів до вирішення актуальних проблем сьогодення», –наголосив Глава держави.