Всесвітній тиждень серцевого ритму

149

Щорічно, починаючи з вівторка першого повного тижня у червні місяці, у світі проводиться тиждень серцевого ритму. Його мета – сприяти  поліпшенню діагностики, лікування і якості життя тих, хто страждає на аритмію.

Аритмія – це зміна нормальної частоти, порушення регулярності ударів серця, що супроводжується відчуттям перебоїв в роботі серця, відчуттям нестачі повітря, запамороченням, прискореним серцебиттям, а іноді і втратою свідомості.

Причини аритмій бувають найрізноманітнішими. Принциповим для діагностики та визначення тактики лікування є їх поділ на кардіальні та  некардіальні. Найчастіше це:

– фізичне, розумове, емоційне перенавантаження;

– біль різного генезу;

– підвищена температура тіла;

– анемія;

– надмірне вживання кофеїну, алкоголю, наркотичних речовин;

– знижений  чи підвищений рівень калію чи магнію в крові;

– понижений чи підвищений артеріальний тиск;

– інфекційні хвороби;

– ендокринні захворювання;

– ішемічна хвороба серця і серцева недостатність;

– набуті чи вроджені вади серця.

Подеколи, аритмії можуть протікати безсимптомно (фібриляція передсердь), ускладнюючись іноді тромбоемболічним інсультом, серцевою недостатністю. Тому доцільним є періодичний контроль ЕКГ, хоча б 1 раз на рік, особливо у осіб старшої вікової групи.

В ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» ви зможете отримати кваліфіковану медичну консультацію кардіологів стосовно порушень ритму серця, а також провести   діагностичні обстеження на сучасних обладнаннях експертного класу.

Джерело інформації: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»

https://amosovinstitute.org.ua/2024/06/04/vsesvitnij-tizhden-sertsevogo-ritmu-2/