Високоспеціалізована кардіохірургічна допомога в умовах воєнного часу. Українська весна 2022

1243

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Наша держава, усі українці переживають зараз вкрай складний період боротьби за незалежність, суверенітет та власну демократію, яку роками намагаються знищити російські окупанти. Колектив НІССХ ім. М.М. Амосова працює і підтримує державну політику щодо збереження найвищої цінності – життя людини.

Наш Інститут з початку свого створення бореться із серцево-судинними патологіями постійно вдосконалюючи техніки, вміння та колективний потенціал на благо свого народу. Зважаючи на жахливі події, які зараз відбуваються на теренах нашої батьківщини, зокрема, криваву окупацію навколишніх міст поблизу Києва, надавати повноцінно медичну допомогу потребуючому населенню не є можливим. Ми не можемо ризикувати найвищою цінністю – життям, при транспортуванні пацієнтів у наш заклад. Тому, нами було прийнято рішення у швидкому порядку розгортати високоспеціалізовану кардіохірургічну допомогу використовуючи кадровий потенціал та ресурсне забезпечення нашого закладу у центрах, які розташовані у найбільш безпечних регіонах, куди можуть добратися пацієнти.

На даний час, фахівці НІССХ ім. М.М. Амосова, з метою якнайскорішого відновлення повноцінного планового хірургічного лікування, як дорослому, так і дитячому населенню, у прискореному режимі вивчають можливості надання кардіохірургічної допомоги на базах лікарень:

— міста Вінниці:

  • Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова
  • Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня
  • Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології

— міста Івано-Франківськ:

  • Івано-Франківська обласна клінічна лікарня
  • Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр

— міста Чернівці:

  • Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги
  • Чернівецький обласний клінічний кардіологічний центр
  • Клініка святого Луки

Об’єднуючи зусилля нашого колективу та колективів вищезгаданих лікарень, ми врятуємо не одне життя і не дозволимо російському окупанту припинити нашу боротьбу із серцево-судинними патологіями, які впевнено займають перше місце серед причин смертності населення у всьому світі.

Дякуємо Збройним Силам України, дякуємо нашим громадянам за активну та тверду проукраїнську позицію, дякуємо усім, хто вірить і бореться! Слава Україні! Слава нації! Ми обов’язково переможемо!

Джерело: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»