Заголовок

958
Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час наради з експертами в сфері охорони здоров'я.
У нараді взяли участь: Олександр Толстанов (в.о. Міністра охорони здоров'я), Андрій Сердюк (президент Національної академії медичних наук), Геннадій Книшов (директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова» НАМНУ), Борис Тодуров (директор Київської міської клінічної лікарні «Київський центр серця»), Ілля Ємець (директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ), Інна Демченко (Перший заступник Голови Державної служби з лікарських засобів).

Кабінет Міністрів України розгляне можливість надання повної державної підтримки хворим дітям віком до року, які потребують кардіооперацій. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час наради з експертами в сфері охорони здоров'я.

Він зазначив, що проблема дитячої кардіології викликає доволі серйозну стурбованість. «Статистика свідчить, що приблизно 7 тис. наших дітей віком до року потребують кардіологічних операцій», – зазначив Микола Азаров.
За його словами, цю проблему можна вирішити шляхом проведення необхідних операцій за рахунок державного фінансування. «Можна було б такі операції взяти на повне державне забезпечення. Діти не повинні залежати від доходів сім`ї. Така допомога повинна бути надана», – наголосив Прем’єр-міністр.

Також, Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив підготувати проект змін до вітчизняного законодавства, яке запровадить механізм залучення іноземних фахівців в галузі медицини як до хірургічних операцій, так і до процесу практичного навчання молодих спеціалістів в Україні. За словами Глави Уряду, це вирішить проблему нестачі в Україні оперуючих лікарів.
Сьогодні в Україні працює 425 кардіохірургів, із них самостійно оперують лише близько 60. «Мене вразило, що у нас всього 60 оперуючих лікарів. А з них 30 зосереджено в Інституті ім. Амосова», – наголосив Микола Азаров. За його словами, цю ситуацію треба негайно виправляти, оскільки Україні необхідна більша кількість кардіохірургів. «На відповідну підготовку піде 2-3 роки. Тому це треба робити негайно», – підкреслив Микола Азаров.
Він наголосив, що ситуацію з підготовкою кадрів для кардіохірургії можна змінити за рахунок створення відповідної кафедри у кожному медуніверситеті країни. Глава Уряду доручив Міністерству охорони здоров’я разом з представниками відповідних медінститутів та Академії медичних наук вивчити це питання та запропонувати проект рішення.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров ініціює створення робочої групи з питань покращення стану організації кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню України.
«Пропоную створити відповідну робочу групу, у склад якої увійдуть представники відомих медінститутів. Якщо ця робоча група працюватиме під керівництвом Прем’єр-міністра України, то в медицині буде прорив. Тому я готовий», – зазначив Микола Азаров.
За його словами, з допомогою такої робочої групи можна здійснювати реальні кроки для покращення ситуації з лікуванням серцево-судинних захворювань, особливо дитячих.
Микола Азаров наголосив, що сьогодні серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності. Для вирішення цих проблем необхідно вжити заходів як на законодавчому, так і на організаційному рівнях. Саме тому, на переконання Прем’єр-міністра, необхідно це питання взяти під особливий контроль Уряду.

Довідково
Серцево-судинні захворювання складають 66% в структурі смертності наших громадян (приблизно 460 тис. осіб помирають щороку через захворювання серця та судин).
В Україні щорічно реєструється 50 тис. випадків гострого інфаркту міокарда. За 2011 рік виконано більше 21 тис. інтервенційних втручань (профілактика та лікування інфаркту). Потреба в коронарографїї та стентуванні коронарних артерій в Україні – 200 тис. на рік. Собівартість коронарографїї – 4 325 грн., вартість стенту з лікувальним покриттям – 20 тис. грн.
Ішемічна хвороба серця дає 40% всієї смертності – більше 310 тис. осіб за 2011 рік, за який в Україні проведено близько 2,5 тис. операцій аорто-коронарного шунтування. Собівартість такої операції – 30 тис. грн.
Щорік в Україні народжується близько 4500 дітей з вродженими вадами серця. У 2011 році проведено 2800 операцій, хоча потужностей центральних та регіональних кардіохірургічних центрів (відділень) достатньо для проведення близько 4 тис. таких операцій у рік за умов повноцінного фінансування. Собівартість такої операції – 19 тис. грн.
За 2011 рік в Україні імплантовано 3806 штучних стимуляторів при порушеннях ритму серця. Річна потреба – 18 тис. імплантацій стимуляторів при собівартості операції 7,2 тис. грн. (вартість стимулятора в залежності від функцій – від 12,8 тис. до 60,9 тис. грн.).

Потреба в імплантації дефібриляторів – 2,3 тис. на рік при собівартість операції 7,5 тис. грн. (вартість дефібрилятора – від 93,5 тис. до 150 тис. грн.). Потреба в радіочастотній абляції (при тахіаритміях) – 4500 операцій на рік. Собівартість – 9,8 тис. грн. (вартість електроду – від 5,6 тис. до 48 тис. грн.).

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ