Заголовок

810

Нове медичне обладнання дає змогу зробити потужний крок до створення на базі Інституту педіатрії, акушерства та гінекології сучасного перинатального центру.

БФ «Дитяча лікарня майбутнього» передав ДУ «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології  НАМН України»  надсучасне медичне обладнання для порятунку дітей. Вперше за всю історію існування Інституту отримано в користування таку важливу апаратуру, як ендоскопічна техніка,  цитогенетична лабораторія, надсучасна ультразвукова діагностика 3D і 4D, обладнання для здійснення корекції деяких вад розвитку внутрішньоутробно, реанімаційне обладнання для новонароджених та дітей старшого віку тощо.

24 квітня 2012 року керівництво Національної академії медичних наук України,Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» та Інституту педіатрії, акушерства та гінекології, а також представники Адміністрації Президента відвідали ІПАГ та оглянули встановлене обладнання.

Андрій СердюкПрезидент НАМН України «З урахуванням першочергових проблем, що існують на даний час в перинатальній медицині, зокрема, наявність високих показників материнської та малюкової захворюваності і смертності, існує потреба у впровадження новітніх технологій та  підвищенні кваліфікації відповідних кадрів. Все це надасть змогу знизити перинатальну захворюваність, смертність та інвалідність від вродженої патології за рахунок вчасної спеціалізованої допомоги.»

Закупівля обладнання відбулася  в рамках Благодійної програми фонду «Дитяча лікарня майбутнього» та у відповідності з медичною програмою створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. Комплект складають 25 одиниць техніки загальною вартістю у 17 647 715 гривень.

Катерина Ющенко, Голова Опікунської ради БФ «Дитяча лікарня майбутнього»«Ми допомогали державі у будівництві Всеукраїнського центру охорони здоровя матері та дитини, зокрема – взяли на себе проектування. Фонд сприяє навчанню медичних фахівців – понад 80 українськиї лікарів вже пройшли стажування за кордоном. Тепер ми зробили ще один дуже важливий кро: передали сучасне медичне обладнання у два великі медичні центри.Хотіла б підкреслити, що ці 18 мільйонів – сума, яка складається з невеликих благодійних внесків громадян і колективів, включаючи кошти, отримані через SMS, плюс нараховані на них відсотки. Тисячі українців хочуть, щоб їхні внески повертали здоров’я дітям України. А це можна зробити, не очікуючи, коли буде споруджено Центр. Медичне обладнання, яке Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього» передає ІПАГу, що вже вирішує найгостріші проблеми дитячої медицини. Лікарня майбутнього – це не лише стіни, яких поки не має, це в першу чергу можливість лікування маленьких українців на найсучаснішому обладнанні, це врятовані дитячі життя».

Сьогодні це обладнання вже змонтовано і працює, рятуючи життя українських дітей. За січень – березень 2012 р. у відділенні медицини плода було проведено 947 експертних ультразвукових  обстежень плода у вагітних групи високого ризику. Перенатально була діагностовано вроджена і спадкова патологія у 135 (14,3%) плодів.

Юрій Антипкін : « За стандартними показаннями виконано 335 інвазивних процедур (біопсія хоріону, плаценти, амніоцентез) – з наступним цитогенетичним аналізом. Перенатально діагностовано хромосомна патологія в 32 (9,6%) хворих, причому в 15 – синдром Дауна у плода.»

Якщо держава прийме рішення про будівництво Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини, закуплене для ІПАГ медичне обладнання буде використовуватися в цій дитячій лікарні. Придбане устаткування залишається на балансі Фонду «Дитяча лікарня майбутнього».

Довідково: 22 грудня 2011 року, під час засідання Президії Національної академії медичних наук України, було підписано договір про співпрацю між Академією та Благодійним фондом «Дитяча лікарня майбутнього». Договір передбачає співпрацю між Академією та Фондом для того, аби сприяти реалізації загальнодержавних, регіональних та місцевих програм, спрямованих на ефективний розвиток системи охорони здоров’я України, забезпечення права громадян на якісну медичну допомогу, покращення матеріально-технічного оснащення наукових та медичних установ, що відносяться до сфери управління НАМН України, співпраця в науковій, освітній та медичній сферах.

Цього ж дня Голова правління БФ «Дитяча лікарня майбутнього» Олександр Максимчук вручив директору Інституту педіатрії, акушерства та гінекології Юрію Антипкіну сертифікат на передачу в користування комплекту медичного обладнання. Перші поставки були здійснені 23 грудня 2011року.