Заголовок

462

Сьогодні, 7 травня, президент НАМН України академік  А.М.Сердюк провів робочу нараду за участю членів Президії НАМН, директорів державних установ, керівників управлінь апарату Президії.
Участь у нараді взяв заступник міністра – керівник апарату МОЗ України В.В. Лазоришинець.
Розпочинаючи зустріч президент Національної академії меднаук наголосив, що у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки у південних і східних регіонах держави внаслідок дальшого втручання Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в державі та на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України в.о. Президента України  було підписано  Указ № 454/2014 від 6 травня 2014 року «Про часткову мобілізацію».
 

«Тому, у звязку з можливим загостренням ситуації в Україні, яка може призвести до надходження значної кількості постраждалих до клінік установ НАМН, прошу неухильно дотримуватися виконання Наказу №18 від 19 лютого 2014 року «Про невідкладні заходи щодо надання медичної допомоги установами Національної академії медичних наук України», сказав А.М.Сердюк.  «А саме:  посилити роботу оперативного штабу на чолі з віце – президентом В.І. Цимбалюком,  інститутам хірургічного та терапевтичного профілів поповнити запас необхідних медичних засобів, при необхідності звернутися до фармацевтичних компаній про надання гуманітарної допомоги, також  в інститутах створити декілька пересувних бригад на чолі з досвідченими лікарями, забезпечивши їх необхідною кількістю інструментарію, мати резервні автомобілі готові до термінового виїзду, а також бути готовими до збільшення потоку постраждалих та поранених із східних регіонів. Особливо ці заходи  стосується наших клінік в містах Одеса, Харків, Донецьк та Дніпропетровськ
 

Віце – президент В.І Цимбалюк звернувся до присутніх директорів держаних установ з проханням зв'язатися з колегами-медиками східних регіонів, де вже є потерпілі, та забрати на себе всі складні випадки,  що потребують високоспеціалізованої медичної допомоги.
 
Крім того, в академії цілодобово працює  оперативна група, що збирає та надає інформацію про заходи реагування та надання медичної допомоги,  також працює «Гаряча лінія». Координатор даного напрямку в.о. начальника лікувально – організаційного управління д.мед.н. О.О. Петриченко (095- 575- 51- 46 та 482-29-72).