Заголовок

888

3 вересня у м. Черкаси стартував Всеукраїнський проект 'Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф'.
Ініціаторами та організаторами проекту виступають Міністерство охорони здоров'я України, Національна академія медичних наук України, ДУ 'Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН' та Асоціація серцево-судинних хірургів України.
 
Проект 'Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф' спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування.
 
Актуальність проблеми серцево-судинних захворювань суттєво підвищується саме зараз. Одним із найнебезпечніших наслідків нинішньої ситуації в Україні є психологічний стан українців та вірогідний стрибок захворювань, у першу чергу серцево-судинної системи. Тому впровадження в усіх регіонах (з урахуванням місцевих особливостей) якісної та доступної діагностики, ургентної догоспітальної та госпітальної допомоги є питанням національної значущості.
Важливо, що проект не потребує додаткового бюджетного фінансування. У його основі – виявлення та ефективне використання наявних резервів як на місцях, так й у високоспеціалізованих центрах, плідна гармонічна взаємодія на усіх рівнях надання медичної допомоги, об'єднання ресурсів сусідніх регіонів із метою ефективного завантаження обладнання, особливо високоспеціалізованого. Дуже важливий аспект проекту – це сприяння поліпшенню якості сучасної медичної освіти та підвищення рівня професійної кваліфікації медиків.
 
Робота по проекту базується на досвіді НІССХ імені М.М. Амосова у реалізації пілотних проектів 'Серце району' сумісно з Солом`янським (з 2011 року) та Дніпровським (з 2013 року) районами, а також районами Київської області.
 
Цілі проекту:

  • вивчення та аналіз реального стану з серцево-судинними захворюваннями в Україні, їх діагностики, лікування та профілактики;
  • вивчення й аналіз стану підготовки та удосконалення кваліфікації фахівців, котрі працюють з хворими, які мають серцево-судинні патології;
  • впровадження ефективних заходів, що спрямовані на реальне підвищення рівня здоров'я населення, зменшення смертності від серцево-судинних захворювань, підвищення тривалості життя та поліпшення його якості;
  • популяризація серед населення здорового способу життя та відповідального ставлення до свого здоров'я, підвищення рівня інформованості населення щодо сучасних можливостей діагностики, лікування і профілактики серцево-судинних захворювань та їх доступності для населення.

3 вересня відбувся виїзд до Черкаської області головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю 'Хірургія серця і магістральних судин у дорослих' д. мед. н. К.В. Руденка та бригади фахівців НІССХ імені М.М. Амосова у складі Крикунова О.А., Берегового О.А., Сало С.В., Труби Я.П., Трембовецької О.М.
 
Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова провели обстеження та консультації пацієнтів регіону у Черкаському обласному кардіологічному диспансері та Черкаської обласної дитячої лікарні.
 
У рамках програми робочого візиту відбулася обласна конференція за участю заступника директора департаменту охорони здоров'я Черкаської облдержадміністрації Найдана О.В., головного лікаря Журби С.В., обласних та районних кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, педіатрів та інших фахівців. Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова розповіли про новітні методи, які застосовуються у практиці Інституту, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями. Під час конференції відбулася відверта розмова та обмін досвідом.
 
По завершенні конференції відбулась прес-конференція для ЗМІ Черкаської області.
Дуже інформативним та корисним було знайомство з роботою Черкаського обласного кардіологічного диспансеру. Тут на високому рівні організована робота по лікуванню серцево-судинних захворювань за допомогою новітніх технологій. Так, наприклад, досвід черкаських кардіологів та кардіохірургів по ургентному порятунку пацієнтів у перші години розвитку гострого інфаркту міокарду шляхом невідкладного черезшкірного коронарного втручання має бути розповсюджено по всієї Україні. Показові цифри летальності від ГОМ в структурі загальної смертності: по Україні – 13,88%, по Черкаської області – 8,7%, по Черкаському обласному кардіологічного диспансеру -4,5%.
 
Візит до Черкас показав, що такий формат співпраці з колегами з регіонів має продовжуватись та вдосконалюватись.
 
http://www.amosovinstitute.org.ua/?20140903-stop-epi