Заголовок

629

На засіданні президії НАМН України, що відбулося 11 вересня 2014 року, з доповіддю «Про участь наукових установ НАМН в наданні спеціалізованої медичної допомоги постраждалим в зоні АТО», виступив віце – президент НАМН академік Цимбалюк В.І.
Зокрема Віталій Цимбалюк наголосив, що станом на сьогодні для надання фінансової допомоги щодо укріплення армії членами Президії НАМН України та співробітниками підпорядкованих установ передано благодійних внесків до Фонду розвитку української армії : 811652 грн. 61 коп.
 
Наприклад, фахівцями Національного центру радіаційної медицини та міжнародної організації екологічної медицини закуплено за власні кошти та передано Національній гвардії України:
 – 20 сучасних захисних комплектів (бронежилетів 5 класу та кевларових касок – виробник Ізраїль);
 – Тепловізор 3-го покоління, виробник США, вартість 152 тис.грн.;
 – Комплекс польовий радіотехнічний захищеного зв’язку з 9-ма терміналами,вартість 152 тис.грн.;
 – Модернізовано 6 снайперських гвинтівок «Рекорд-1».
  
Президією НАМН підготовлено та підписано Угоди про співпрацю між НАМН України та Управліннями медичного забезпечення Міністерства внутрішніх справ, Службою безпеки України та Міністерства оборони України щодо надання високоспецалізованої високотехнологічної медичної допомоги співробітникам вищезазначених відомств.
 
Наказами Президента НАМН України, для своєчасного реагування та прийняття управлінських рішень, створено постійнодіючий оператавний штаб при президії НАМН на чолі з віце – президентом.
 
У кожній науковій установі НАМН (яка має клініки) створено:
– необхідний запас медикаментів, хірургічного інструментарію, витратних матеріалів;
– створено по дві мобільні високоспеціалізовані бригади за профілем установи;
– узагальнюється та враховується досвід клінік НАМН, які постійно працюють з наданням медичної допомоги постраждалим під час соціально – політичних подій на Майдані і у сучасних умовах АТО.
 
За період з квітня по серпень 2014 року інститутами академії медична допомога була надана 12 637 мешканцям Донецької та Луганської областей та 24 учасникам бойових дій.
Найбільше звернень було до ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапіїім. В.П.Філатова НАМН» – 748 пацієнтів, ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського НАМН» – 414 пацієнтів, ДУ «Інститут нейрохірургії ім.акад.А.П.Ромоданова НАМН» – 301 пацієнт.
 
Президія НАМН постановляє:
1. Звернутися до начальників військових шпиталів з пропозицією направляти поранених з важкими наслідками вогнепальних і травматичних ушкоджень на лікування до відповідних наукових установ НАМН.
2. ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН» знайти можливість щодо посилення надання психологічної допомоги постраждалим в зоні військових дій і розробки відповідних рекомендацій.