Заголовок

1375

Сьогодні відбулася церемонія урочистого підписання Меморандуму про співробітництво між Національною академією медичних наук України та Запорізькою обласною державною адміністрацією щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню регіону.

Підписання меморандуму – один з практичних кроків реалізації Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» в частині поліпшення здоров’я населення регіону.

Згідно заходів меморандуму Національна академія медичних наук України виділятиме квоти для надання високоспеціалізованої медичної допомоги жителям регіону в 28 установах НАМН України. При цьому, медична допомога надаватиметься виключно за рахунок коштів державного бюджету.

Від Національної академії медичних наук України документ підписав її Президент Андрій Сердюк, від Запорізької облдержадміністрації – Олександр Пеклушенко.

– Фактично сьогодні ми підписуємо квоту на безоплатне лікування у кращих клініках України 2 тисяч запоріжців. Наше завдання зробити так, щоб таку можливість отримали, перш за все, ті, кому ця допомога вкрай необхідна – люди з критичним діагнозом та незахищені верстви населення, – конкретизував очільник регіону.

Крім того Олександр Пеклушенко запевнив, що обласна виконавча влада сприятиме створенню дієвої та справедливої, відкритої та прозорої системи відбору громадян для направлення на лікування у запропоновані медичні заклади.

Щодо подальших напрямків співробітництва і Олександр Пеклушенко, і Андрій Сердюк підтвердили намір створити у Запоріжжі інститут трансплантології.

– Нас вражає набутий практичний досвід та високий рівень організації цього напрямку медицини у Запоріжжі. Переконаний, це буде успішний проект, – наголосив Президент Національної академії медичних наук України.

 

                  Управління у справах преси та інформації Запорізької ОДА