Заголовок

833

25 липня 2012 року  Президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк спільно з першим заступником голови Львівської облдержадміністрації БогданомМатоличем підписали Меморандум про співпрацю НАМН України та Львівської ОДА щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню області. 

У церемонії підписання взяли участь: заступник голови-керівник апарату Львівської ОДА Іван Груник, в.о. начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Орест Середа, керівники лікарсько-профілактичних закладів та представники науково-медичної громадськості Львівщини.

Андрій Сердюк проінформував присутніх, що відповідні Меморандуми про співпрацю, за дорученням Президента України, буде підписано з усіма регіонами нашої держави. Він зазначив, що Національна академія медичних наук, відповідно до Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", Загальнодержавної програми «Здоров'я-2020: український вимір» та в межах державного фінансування, зможе безоплатно надати високопрофесійну спеціалізованої медичну допомогу близько 44 тис. пацієнтам рівномірно до кількості населення у кожній області.

«Згідно з Меморандумом Львівщина направить до наших 28 клінічних інститутів 2428 пацієнтів, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги. Думаю, що цей спільний вклад у ліквідацію особливо-тяжких захворювань на Львівщині буде досить вагомим», – сказав Андрій Сердюк. 

Перший заступник голови ОДА Богдан Матолич також повідомив, що Львівська облдержадміністрація спільно з державними адміністраціями у районах успішно працюють над відновленням функціонування фельдшерсько-акушерських пунктів, сімейної медицини та сімейних амбулаторій. Він зазначив, що на виконання цих завдань з державного бюджету вже отримано 4 млн.грн. і ще 11,5 млн.грн. очікується у першій половині серпня 2012 року. 

«Сьогоднішня подія – це етап доступу до високоякісної спеціалізованої медичної допомоги через заклади, які входять у систему Національної академії медичних наук України. Понад дві тисячі людей мають гарантію отримати цю медичну допомогу. Тому до числа цих пацієнтів повинні потрапити лише ті, які насправді її потребують», – додав Богдан Матолич.