Засідання Президії НАМН України

1320

19 вересня 2019 року під головуванням Президента Національної академії медичних наук України академіка Віталія Цимбалюка відбулось засідання Президії НАМН України. Серед запрошених гостей, що взяли участь у засіданні: заступник міністра охорони здоров’я України Михайло Загрійчук, начальник Департаменту з питань охорони здоров’я Офісу Президента, член-кореспондент НАМН України Ігор Лурін, голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Сергій Кубанський.

На початку зібрання присутні вшановували та вітали завідувача кафедри хірургії №3 НМУ ім. О.О. Богомольця академіка НАН та НАМН України, Заслуженого діяча науки і техніки України, Лауреата державної премії України, доктора медичних наук, професора Петра Фоміна з нагоди його 80-річного ювілею. Дякували Петру Дмитровичу за його відданність хірургії, за талант і врятовані життя. Адже він своїми знаннями, досвідом врятував життя тисячам українців, підготував чимало учнів і для багатьох хірургів був і є Вчителем.

Розгляд питань порядку денного члени Президії розпочали з доповіді директора ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України» члена-кореспондента НАМН України Валерія Бойка про діяльність та стратегію розвитку очолюваного ним Інституту.

Презентували на засіданні посібник, спільну роботу військових і цивільних медиків, що нещодавно вийшов з друку, – «Бойова травма серця, грудної аорти та магістральних судин кінцівок» (під загальною редакцією академіка В.І. Цимбалюка, 2019 р.). Це колективна праця медиків, досвід порятунку останніх років, унікальні випадки оперування поранених , що його спільно напрацьовували медики в операційних, як військових госпіталів, цивільних лікарень, так і клінік інститутів НАМН України: НІССХ ім. М.М. Амосова, НІХТ ім. О.О. Шалімова, ІЗНХ ім. В.Т. Зайцева. Авторський колектив нараховує 19 вітчизняних медиків та науковців.

Книгу представили:

від НАМН України – директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії  ім. М.М.Амосова НАМН України» академік Василь Лазоришинець з презентацією «Бойова травма серця: сучасний досвід вітчизняних кардіохірургів».

– від військових медиків – начальник клініки  судинної хірургії Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» полковник медичної служби  Володимир Роговський з виступом на тему: «Вогнепальні поранення магістральних судин та результати їх лікування за період бойових дій на сході України з 2014 -2019 рр.».

Зауважимо, що у посібнику детально висвітлено особливості вогнепальних поранень, епідеміологію, патофізіологію, діагностику та лікування закритої й відкритої травми серця, специфічні ускладнення, які виникають при пораненнях грудної клітки з ураженням судин. А особлива увага приділена хірургічному лікуванню травми серця, в тому числі на високоспеціалізованному рівні надання медичної допомоги, особливостям анастезіологічної та післяопераційної підтримки і психологічній реабілітації перших годин.

Про затвердження результатів конкурсу на кращу науково-дослідну роботу, виконану у 2018 році  за кошти державного бюджету присутнім розповів віце-президент НАМН України академік Микола Тронько.

А про висунення наукових робіт на здобуття премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій доповів головний учений секретар чл.-кор. НАМН України Володимир Міхньов.

По завершенні основної програми порядку денного члени Президії розглянули і поточні питання діяльності НАН України, серед яких клопотання ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України»  щодо отримання ліцензії на провадження освітньої діяльності з підготовки здобувачів вищої освіти, про відзнаки та нагородження наукових працівників тощо.