Зустріч з делегацією науковців КНР

740

Міжнародне партнерство
У середу, 11 вересня 20018 р., з офіційним візитом Національну академію медичних наук України відвідала делегація науковців та представників Китайської асоціаціії міжнародного науково-технічного співробітництва (КАМНТС) Китайської Народної Республіки у супроводі 1-го секретаря відділу з економічних питань Посольства України в Китайській Народній Республіці Артема Рождественського. На разі китайська делегація перебуває в Україні в рамках налагодження науково-технічного співробітництва між нашими двома країнами. Зауважимо, співпраця України з КНР у галузі науки і  техніки є одним з пріоритетних напрямів двосторонніх відносин. Головним механізмом її реалізації є Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР, яка створена у 2011 р., а також низка профільних Підкомісій. 

Академію під час заходу представляли президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк, головний вчений секретар, член-кореспондент НАМН України Володимир Міхньов, директор ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук'янової НАМН України" академік-секретар Юрій Антипкін, заступники директора Інституту Тетяна Знаменська та Володимир Лапшин, начальник управління міжнародних і міжвідомчих зв'язків Андрій Бутенко.

В рамках домовленостей, досягнутих під час третього засідання Міжурядової українсько-китайської комісії зі співробітництва, за сприяння Посольства започатковано переговорний процес щодо співпраці між академіями медичних наук України та Китаю.

Привітавши поважних зарубіжних гостей і коротко розповівши їм про історію, структуру, наукові установи й основні напрями діяльності НАМН України, президент НАМН України наголосив на тому, що велику увагу Академія приділяє розвитку міжнародного наукового й науково-технічного співробітництва – з метою широкої інтеграції українських учених-медиків до світового наукового співтовариства. На даний час 27 наукових співробітників установ НАМН України проходять стажування в Китаї.


«Ми з великим інтересом спостерігаємо за бурхливим розвитком КНР і вивчаємо багатий досвід, накопичений нею. Вважаємо, що нам є багато чого навчитися одне в одного. А це хороший стимул для дружби й обміну досвідом», – зауважив Віталій Цимбалюк.

Відповідаючи на запитання зарубіжних гостей, очільник Академії схвально відгукнувся про співробітництво між двома країнами загалом та наукових медичних закладів зокрема:

" Двостороннє партнерство вчених і фахівців завжди дає плідні взаємовигідні результати – збільшується кількість спільних проектів, їхніх учасників і масштабів реалізації, з’являються нові й розвиваються вже наявні форми науково-технічного співробітництва." – підсумував Віталій Цимбалюк.

Китайська сторона також вважає таку співпрацю надзвичайно перспективною та готова зі свого боку всіляко сприяти її поглибленню й розширенню, допомагаючи встановлювати контакти поміж безпосередніми учасниками взаємодії. На підтвердження президент Китайської асоціаціії міжнародного науково-технічного співробітництва Yao Weike вручив президенту НАМН України запрошення для вчених Академії на конференцію "Розвиток українсько-китайської науково-технічної співпраці в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях», що триватиме  24-26 жовтня цього року у м. Ціндао (пров. Шаньдун, КНР), у рамках якої планується проведення наукових семінарів за різними напрямками, в тому числі і з біомедицини. 

Крім того українська делегація матиме можливість взяти участь у Міжнародній конференції з трансферу технологій та представити власні інноваційні розробки та проекти китайській цільовій аудиторії, що складатиметься з представників понад 1000 компаній, інвестиційних фондів, наукових установ та урядових кіл.

В рамках заходу обговорювали також можливості створення спільних інноваційних центрів в Україні та КНР, зокрема наукового технопарку медичного профілю, за підтримки Народного уряду м. Ціндао, а також впровадження стипендіальних програм для молодих вчених.