Заголовок

1391

24 січня 2014 року під егідою Асоціації серцево-судинних хірургів України в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова відбувся щорічний з'їзд керівників кардіохірургічних центрів України за підсумками роботи у 2013 році.
Дана подія була присвячена узагальненню результатів роботи кардіохірургічних центрів України за останні роки та проходила за участю керівництва та членів Президії Національної академії медичних наук України.
Останніми роками смертність від серцево-судинних захворювань склала 66% від усіх смертельних випадків в країні. Кількість хворих з ішемічною хворобою серця зростає щорік. Гострий інфаркт міокарда — 50000 хворих щороку, з яких кожен третій помирає. Серцево-судинні захворювання призводять до первинної інвалідизації працездатного населення в 33% випадків. В той самий час спостерігається низька активність кардіологів, які не направляють хворих на консультацію в кардіохірургічні центри, де їм можуть на сучасному світовому рівні надати медичну допомогу, тим самим врятувати життя та зберегти здоров'я сотням тисяч наших громадян.

Кардіохірургія — одна з найбільш перспективних та швидко прогресуючих галузей науки та медицини. Вона визначає рівень розвитку держави, її інтеграцію у світову медицину. Сьогодні неможливо собі уявити лікування хворих із вродженими і набутими вадами серця, ішемічною хворобою серця чи складними порушеннями ритму без хірургічного втручання.

Сьогодні, коли існують сучасні радикальні методи лікування кардіохірургічних хворих, вкрай важливою є робота 24-х кардіохірургічних центрів в усіх регіонах України, які виконують понад 20 тис. операцій щороку.
Найбільш активними і прогресуючими центрами України є Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Міський центр серця, академічний Інститут невідкладної та відновної хірургії ім. В.К. Гусака (м. Донецьк).

Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова є головною кардіохірургічною установою країни, що координує роботу усіх регіональних центрів України в галузі кардіохірургії. Фундаментальні наукові дослідження фахівців інституту активно впроваджуються в практику кардіохірургів України. За роки існування у інституті виконано понад 180 тис. операцій на серці. Зберігаються традиції та темпи роботи, закладені засновником — Миколою Михайловичем Амосовим.

У 2013 році в інституті проведено 5511 операцій із загальною летальністю 1,3% та близько 4 тис. малоінвазивних втручань, 30 тис. консультацій громадян з усіх регіонів нашої держави. Фахівці інституту виконують всі види оперативних втручань на серці, які існують в світовій медицині.

На сьогоднішній день інститут володіє потужною надсучасною матеріальною базою діагностичного і лікувального обладнання та науковим потенціалом, визнаним на міжнародному рівні. Показники якості наданої в інституті кардіохірургічної допомоги відповідають рівню найкращих клінік світу, а при лікуванні деяких патологій навіть перевершують їх.

Незважаючи на досягнуті успіхи усіх кардіохірургічних центрів, перед кардіохірургією в Україні стоїть ряд важливих невирішених проблем. Порівняння фактичної кількості зроблених за рік операцій з розрахунковими показниками потреби свідчать про те, що кардіохірургічної допомогою в Україні охоплено лише близько 30% хворих, які її потребують. Велика кількість гострих інфарктів та високий рівень смертності від них є відображенням цього показника. Також недостатньо розвинена служба екстреної кардіохірургічної допомоги.

Під час проведення з'їзду відбулося обговорення найгостріших проблем галузі та шляхів їх подолання. Протягом 2012-2013 рр. керівництво країни долучилося до вирішення проблем захворюваності населення на серцево-судинні патології на державному рівні. Протягом року було проведено ряд нарад з представниками кардіохірургічної галузі з питань організації надання медичної допомоги хворим із серцево-судинними захворюваннями та вже зроблені перші кроки по подоланню цієї проблеми в рамках реалізації реформ медичної галузі.

Сподіваємось, що саме так спільні заходи допоможуть переломити негативну статистику та врятувати життя сотням тисяч наших співвітчизників.

http://amosovinstitute.org.ua/?_20140124-Asso