Звернення президента НАМН України академіка В.І. Цимбалюка у зв’язку з епідемією COVID-19

20795

НАМН України у зв’язку з епідемією COVID-19 пропонує ввести надзвичайний стан в Україні, який дозволить забезпечити жорсткий варіант обмеження контактів, що на даному етапі є єдиним діючим фактором, що зменшить кількість заражених на вірус.

У зв’язку з епідемією COVID-19 НАМН України розроблено ряд профілактичних заходів.

На сьогоднішній день в Україні відкрився другий фронт – боротьба з небезпечним COVID-19, де на першому плані виступають медичні працівники. У зв’язку з цим ми радимо всім керівникам медичних закладів України продумати необхідні заходи для збереження здоров’я медичних працівників. Забезпечити дезінфікуючими  засобами, захисним одягом, захисними окулярами та масками.

Для боротьби з вірусом COVID-19 та надання необхідної медичної допомоги громадянам, що можуть захворіти на COVID-19, потрібна велика кількість апаратів штучного дихання та оксигенаторів. Але навіть за виділені державні кошти швидко придбати їх неможливо у зв’язку з довготривалою тендерною процедурою закупівлі. Звертаюсь до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України вжити заходів для спрощення процедури закупівлі необхідного обладнання.

Звертаюсь до заможних людей і меценатів. Ви зробите надзвичайно корисну і важливу справу, якщо придбаєте та подаруєте медичним закладам необхідне медичне обладнання, апарати штучного дихання, оксигенатори і засоби індивідуального захисту.

За кожну врятовану дитину Господь Бог подарує Вам додатково тиждень життя, а за кожну дорослу людину – подарує один день.