16-ті Данилевські читання. Звіт

486

У роботі конференції взяли участь 408 осіб – представників 14-ти областей України, м. Києва.

Програму конференції склали 53 доповіді (35 усних та 18 постерних), у т. ч. 29 – з проблем діабетології, 5 – тиреоїдології, 7 – репродуктології, 12 – з іншої ендокринної патології.
2-3 березня 2017 року, згідно з державним Реєстром з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій на 2017 рік, ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» спільно з Харківською медичною академією післядипломної освіти МОЗ України та Харківським національним медичним університетом МОЗ України провели науково-практична конференцію з міжнародною участю «Досягнення та перспективи експериментальної і клінічної ендокринології» (Шістнадцяті
Данилевські читання).

Із привітанням до учасників конференції звернулись:

  • директор ДУ «ІПЕП ім. В.Я. Данилевського НАМН України» проф. Юрій Караченцев,
  • проректор з наукової роботи ХНМУ проф. В. М’ясоєдов,
  • заступник начальника Управління охорони здоров’я Харківської ОДА Г. Бондарчук,
  • заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення С. Горбунова-Рубан.

Виступаючі відзначили, що формат Данилевських читань, за яким відбувається обговорення найновітніших наукових досягнень та вибір найбільш актуальних напрямків подальших досліджень, є корисним для ознайомлення як науковців, так і представників практичної медицини, сфера інтересів яких торкається проблеми як експериментальної, так і клінічної ендокринології.

На конференції представлені та обговорені дані експериментальних та клінічних досліджень, які сприяли поглибленню уявлень щодо розвитку ендокринопатій:

  • цукрового діабету,
  • тиреопатології,
  • ожиріння,
  • порушень репродуктивної функції.

Особливу увагу дослідників приділено створенню інноваційних засобів корекції вікових метаболічних розладів:

  • охарактеризовано деякі метаболічні порушення та показано їх кореляцію з антропометричними показниками при наявності ожиріння;
  • встановлено вплив ряду цитокінів, окисного стресу на прогресування метаболічних порушень та кардіоваскулярного ремоделювання у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2 типу.

За матеріалами конференції видано збірник тез.

Учасники конференції мали можливість ознайомитись із виставкою продукції фармацевтичних фірм та друкованою науковою продукцією співробітників ДУ «ІПЕП».

Конференція завершилась прийняттям резолюції та врученням дипломів і грошових премій від ФК «Здоров’я» авторам кращих наукових робіт.