НАМН України сприятиме підготовці лікарів в ЧНУ ім. Хмельницького

1261Президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк та керівники кількох столичних академічних інститутів взяли участь у виїздному круглому столі “Підготовка кадрів для системи охорони здоров’я в умовах медичної реформи”, що його проводив Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького.

Цьогоріч Черкаський національний розпочав набір абітурієнтів на нову спеціальність “Медицина”, на базі університету було відкрито навчально-науковий центр «Медичний інститут». Раніше, у квітні 2018 року, рішенням вченої ради ЧНУ було створено кафедру фундаментальної медицини. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького отримав ліцензію на навчання 600 студентів – майбутніх лікарів. Лабораторні і практичні заняття відбуватимуться на базі навчально-наукових інститутів природничих наук, фізичної культури, спорту та здоров’я, навчальної лабораторії медичної і фізичної реабілітації санаторію-профілакторію «Едем» ЧНУ ім. Б. Хмельницького, а також клінічних відділень обласних лікувальних комунальних закладів, зокрема онкологічного диспансеру, кардіологічного центру та лікарні.

Отже, уклавши угоди з провідними медичними закладами Черкащини, університет віднині активно готується розпочати навчання лікарів. Саме тому за підтримкою та науково-педагогічним супроводом звернулись до Національної академії медичних наук України.

Адже, як свідчить статистика, від браку медичних кадрів потерпають лікарні не лише Черкащини, нині в області не вистачає близько 1500 медпрацівників, а й України загалом. Саме про це йшлося на засіданні круглого столу.

Відтік кадрів медичної сфери за кордон — це проблема всієї України. – підкреслив Президент НАМН України Віталій Цимбалюк. – Сьогодні ми активно говоримо про медичну реформу, зокрема, про будівництво амбулаторій в селах, районах. Це все добре, тільки є проблема — молодь не хоче вертатися в село. Медичних працівників першої і другої ланки недостатньо. Тому те, що сьогодні Черкаський національний університет відкрив нову спеціальність і розпочинає підготовку медичних фахівців, є важливо для області. У свою чергу, я запевняю, що Національна академія медичних наук України готова з вами співпрацювати. Наші співробітники, відомі медики, можуть приїжджати до ваших студентів і проводити для них заняття. Ми повністю підтримуємо вашу ініціативу і всіляко будемо сприяти її розвитку,” — наголосив Віталій Іванович.

Актуальними темами спілкування стали проблеми матеріально-технічного забезпечення медичних установ, заробітна платня медперсоналу. Порушувалося питання проходження якісної практики молодими фахівцями.

Свою допомогу і підтримку викладачам під час навчання медичних працівників запропонували і присутні на зустрічі директор Інституту урології НАМН України член-кореспондент НАМН Сергій Возіанов, директор Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова НАМН України член-кореспондент НАМН Олександр Усенко, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова НАМН України академік Анатолій Руденко.

По завершенню обговорень та консультацій та домовленостей Президент Національнї академії медичних наук України академії Віталій Цимбалюк та ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко підписали меморандум про співпрацю.