День вишиванки

750

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день).

Цьогоріч день вишиванки припав на 19 травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

Не лишились осторонь і працівники державних установ Національної академії медичних наук України. Не дивлячись на дощову погоду, підтримали всеукраїнський флешмоб "Одягни вишиванку".

Так, зокрема співробітники Національного інституту фтизіатрии и пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України у день вишиванки влаштували інститутський флешмоб і на роботу прийшли у вишиваному вбранні (організатор флешмобу кандидат медичних наук, лікар О.В. Шадріна – на фото крайня зліва).

      

А ось заступник директора з науково-організаційної роботи ДУ "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України" Андрій Гук від самого ранку привітав всіх друзів, колег і знайомих, розмістивши на своїй facebook-сторінці, родинне фото, де відомий лікар-нейрохірург, громадський діяч із своїми дітьми також у традиційному вбранні – у вишиваних сорочках. До фото Андрій Петрович написав і влучне побажання:

"Всім гарного настрою і впевненості сьогодні. Українські вишиванки надихають!"

 

Історична довідка:

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію.
Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому.

Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.