Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України і КПІ ім. Ігоря Сікорського підписали угоду про співпрацю

1269

Президент Національної академії медичних наук України академік Віталій Цимбалюк прийняв участь у підписанні угоди про співпрацю ДУ “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України” та Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

Сторони домовилися про спільні прогнозні дослідження. У них уже є 16 спільних проектів, утім 08 грудня 2020 року було підписано офіційний документ.

Президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк наголосив:

«Для Академії медичних наук висока честь спілкуватися з вами й підписати меморандум. Мене захоплює вклад, який ви зробили для розвитку нашої держави й світу».

Для здійснення прогнозних досліджень вчені використовують платформу «Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку». Він був заснований 2006 року. У світі лише пів сотні таких центрів, й один з них – в Україні. Він працює через мережу URAN, яка інтегрована в пан’європейську мережу. Це дає можливість отримувати всі накопичені дані в будь-якому іншому центрі й ділитися своїми даними. КПІ й Інститут епідеміології та інфекційних хвороб матимуть можливість оперувати вагомими інструментами.

Вікторія Задорожна – директорка ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України», зокрема, зазначила:

«Ми дуже вдячні Михайлові Згуровському за те, що він долучив нас до цієї важливої роботи. Ми як епідеміологи можемо й на своєму рівні передбачати певні події. Але якщо це вміння поєднати із сучасними обчислювальними методами – отримаємо справді перспективні результати».

Використання напрацювань й інструментів Центру світових даних з геоінформатики та сталого розвитку сприятиме адекватнішому баченню наслідків епідемії й раціональнішим рішенням у розрізі економіки та суспільства.

Ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський наголосив на важливості цього кроку:

«Ми формалізуємо дружні партнерські стосунки з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб у частині спільних досліджень, які ми виконували від початку епідемії коронавірусу. Поєднали експертні знання епідеміологів, фахівців у галузі медицини й математиків, фахівців у галузі обчислень. Дуже різні знання, але, поєднуючись, ми отримуємо нові результати, нове бачення у наших аналізах і прогнозах. Коли ми побачили, що ми єдина команда, вирішили скріпити нашу співпрацю відповідною угодою».

«У галузі штучного інтелекту, галузі інтелектуального аналізу великих даних, галузі системної аналітики й тих інструментів, які вибудувані нами спільно з міжнародною громадськістю (до того ж і наша участь у міжнародному середовищі як світового центру даних надає переваги для Міносвіти й науки загалом) наші напрацювання для Національної академії медичних наук можуть бути використані в державних цілях. І це сутність угоди, яку ми сьогодні підписали», – підкреслив Михайло Згуровський.

Нині триває робота над розбудовою аналітичного ситуаційно-інформаційного центру. Його головна мета – використовуючи великі дані, методи штучного інтелекту й інтелектуальний аналіз, виявляти закономірності – й не лише повְ’язані з епідемією. Це дасть можливість вибудовувати сценарії майбутніх подій і моделювати їх. Такий інструментарій допоможе, зокрема, політикам та економістам вчасно ухвалювати правильні рішення.

За матеріалами прес-служби Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”