Консультативна медична допомога мешканцям Київської області до Всесвітнього дня серця

549

Всесвітній день серця (World Heart Day), що відзначається щорічно 29 вересня, вперше був організований в 1999 році з ініціативи Всесвітньої федерації серця. Цю акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші значущі організації. Спочатку День проводився в останню неділю вересня, а з 2011 року у нього фіксована дата – 29 вересня. Мета введення нової дати – підвищити усвідомлення в суспільстві небезпеки, яка викликана епідемією серцево-судинних захворювань в світі, а також ініціювати всеосяжні профілактичні заходи щодо ішемічної хвороби і мозкового інсульту в усіх групах населення.

У Всесвітній день серця, щоб підтримати людей, які пережили окупацію, підвищити обізнаність населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження та профілактичні заходи для зменшення смертності від хвороб серця виїзні мобільні бригади НАМН України провели консультації та надали медичну допомогу мешканцям м. Гостомель, м. Буча, смт. Ворзель та с. Гаврилівка Київської області.

Мешканці чотирьох населених пунктів отримали консультації лікарів кардіологів з ДУ “ННЦ “Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України”, ендокринологів з ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України”, ендокринологів, кардіологів, офтальмологів з ДУ “Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України”, та спеціалістів з ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М.Лук`янової НАМН України”.

Всього було проконсультовано 200 чоловік, з них направлено на дообстеження – 67 чоловік, госпіталізовано – 8 чоловік.