Лекція Нобелівського лауреата Аарона Чехановера. Революція персоналізованої медицини

617

Агарон Чехановер (народився 1 жовтня 1947) — ізраїльський біохімік, найбільш відомий за відкриття, разом з Авраамом Гершко та Ірвіном Роузом, убіквітин-залежного протеолізу, за що ці вчені отримали Нобелівську премію з хімії 2004 року.
26 червня українські лікарі стали учасниками визначної події в світі медицини — на запрошення Лікарні ізраїльської онкології LISOD у Києві виступив з лекцією ізраїльський біохімік, лауреат Нобелівської премії з хімії (2004) Аарон Чехановер.

Ім’я заслуженого професора Техніона (Ізраїльський інститут технологій) входить у список 200 видатних ізраїльтян, займаючи 31 місце. Агарон Чехановер поділився своєю думкою про те, чому персоналізована медицина стала світовим трендом. Також вчений  говорив про перспективи, які відкриються перед лікарями в майбутньому. Дуже важливо те, що зустріч з професором пройшла у форматі діалогу — і кожен бажаючий міг поставити йому питання або поділитися своєю думкою.

Лекція Аарона Чехановера зібрала в Україні сотні провідних лікарів, вчених, клініцистів — всіх тих, хто щодня шукає можливості повернути здоров’я людям. Відвідали лекцію також президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк та головний вчений секретар, член-кореспондент НАМН України Володимир Міхньов. 

В останні роки ми бачимо, наскільки просунулася медицина в боротьбі з раком, при цьому в основі багатьох методів лікування лежать ідеї та дослідження професора Чехановера. Онкологія робить гігантські кроки вперед: розробляються нові ліки, і все частіше з’являються новини про те, що пацієнти з останньою стадією захворювання досягли повної ремісії. Такі історії — кульмінація десятиліть ретельних досліджень, проведених вченими та лікарями всього світу.

Знання про геном людини відкрили двері для персоналізованої медицини. Лікування стає дуже точним, підібраним індивідуально для кожного випадку і конкретної пухлини. Завдяки зростаючому арсеналу інновацій спостерігається зростання виживання, і це дає величезну надію пацієнтам та їхнім родинам. Експерти впевнені, що прогрес продовжиться, і попереду нас чекають ще більш приголомшливі відкриття і більш ефективні препарати.

Співпраця в галузі охорони здоров’я, зустрічі з видатними особистостями дають можливість виробити колективний підхід до вирішення проблеми. Спільно можна знайти відповіді навіть на найскладніші завдання. Рак — це глобальна проблема, і ми впевнені, що приїзд професора Чехановера в Україні може послужити серйозним трампліном для змін в медицині нашої країни.