Нова система фінансування лікарів та медзакладів офіційно стартувала 1 липня

470

Голова уряду Володимир Гройсман 1 липня офіційно повідомив про старт нової системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом».
Незабаром лікарі первинної ланки, які працюють у медичних закладах у формі неприбуткового комунального підприємства або як лікар-ФОП, отримають фінансування за кожного пацієнта з яким була підписана декларація в рамках медичної реформи.

Сам Прем'єр переконує, що саме завдяки створенню Національної служби здоров’я України та змінам у системі фінансування галузі реальна зарплатня медичних працівників має зрости майже в два рази.

«Вже 149 медзакладів, що надають первинну допомогу уклали угоди з Національною службою здоров’я. Для них будуть такі тарифи для лікарів на обслуговування пацієнтів на рік: 370 грн за молодь і людей середнього віку, 740 грн за людину похилого віку, 1480 за дитину», — переконує Прем’єр Володимир Гройсман.

Треба зазначити, що перехід до нової системи фінансування буде поступовим, тому з 1 липня нове фінансування отримуватимуть не всі лікарі. Реєстрація закладів у новій системі фінансування відбувається у дві хвилі. Першими фінансування отримають ті, хто подав всі документи до НСЗУ до 1 червня 2018 року. У другу хвилю попадуть вже ті заклади, які зареєструються до 1 вересня.

Цікаво, що кожен медичний заклад первинної ланки ризикує залишитись взагалі без державного фінансування. Якщо до кінця року не будуть подані всі необхідні документи до НСЗУ, з наступного року для таких медичних установ вже не передбаченого субвенцій з державного бюджету. Отже вони зможуть розраховувати, що будуть нові хвилі реєстрації, а до цього отримуватимуть лише місцеве фінансування, якщо таке передбачено.