Прес-конференція «Формула української річки: результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра, нові ризики та перспективи» від 12.03.2020

1094
Прес-конференція «Формула української річки: результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра, нові ризики та перспективи»

12 березня 2020 року Українським кризовим медіа-центром та Держагенством України проведено прес-конференцію «Формула української річки: результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра, нові ризики та перспективи», де обговорили результати дослідження поточного хімічного стану зазначених водойм. Таке дослідження є одним з етапів реалізації Водної рамкової директиви ЄС, яку Україна має виконувати у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Їхні результати необхідні для розробки стратегічного плану покращення стану водойм. Для поверхневих вод потрібно вимірювати вміст 45 пріоритетних речовин, та, додатково, тих, які є специфічними забруднювачами, притаманними конкретному річковому басейну.

У роботі прес-конференції взяли участь представники ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» к.мед.н. Коблянська А.В.  – завідувач відділу супроводу державних програм і міжнародних зв’язків  та д.мед.н. Станкевич В.В. – завідувач лабораторії гігієни ґрунту та відходів, який виступив з доповіддю «Вплив техногенного забруднення Калуського промислового вузла на поверхневі води басейну Дністра».