Експерти у сфері медосвіти та охорони здоров’я назвали імена переможців конкурсу молодих науковців України, які продемонстрували найкращі результати у пошуках механізмів розвитку стійкості організму до лікарських препаратів та методів її подолання, а також у розробці нових препаратів для лікування вірусних інфекцій.
30 травня відбувся фінальний етап конкурсу молодих науковців, який організувала громадська спілка «Центр інновацій “Сходи в Майбутнє”» у партнерстві з Національною академією наук України.
До участі у змаганні було представлено роботи за темами, які спрямовані на вивчені шляхів розвитку фармакорезистентності та її подолання при лікуванні соціально небезпечних хвороб (туберкульоз, ВІЛ тощо), а також на розробку нових препаратів для лікування вірусних інфекцій.
Експертами з оцінки проектів виступили провідні вчені НАМНУ, представники вишів, бізнес-шкіл, венчурних інвесторів, інституцій сфери охорони здоров’я, громадських організацій.
Особливістю конкурсу стало те, що після попереднього відбору проектів (основні вимоги: інноваційність, можливість технологічної реалізації, інвестиційна привабливість та висока ймовірність впровадження у практику охорони здоров’я) авторам запропонували участь у освітній програмі. Ці заходи мали на меті навчити їх бізнес-плануванню, підготовці презентацій для представлення потенційним інвесторам, маркетинговим навичкам, взаємодії зі стратегічними партнерами тощо. Використовуючи отримані навички, фіналісти змогли модернізувати презентації проектів та представити їх на розгляд поважного журі. Також вони мали можливість безпосередньо поспілкуватися з професіоналами, які виявили інтерес до напрацювань.
Імена переможців: які проекти визнали найкращими
Всього у фіналі конкурсу було презентовано 9 інноваційних проектів.
Перше місце та грошову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень виборола Дар’я Дудікова, авторка інноваційного проекту «”Адасепт” – засіб для профілактики та лікування гнійно-запальних процесів шкіри, м’яких тканин та оніхомікозів».
Друге місце та грошовий приз у 60 тисяч гривень розділили два фіналісти: Фаюш Оксана (за інноваційний проект «Спосіб гальмування росту раку передміхурової залози людини на експериментальній моделі») та Сирватка Василь (автор інноваційного проекту «Технологія створення композитних нанопрепаратів широкої протимікробної дії»).
Третє місце та грошову винагороду у розмірі 50 тисяч гривень розділили Любов Білявська (за проект «Інноваційна модель доклінічних досліджень вірус-асоційованих захворювань людини для розробки дієвих профілактичних і лікувальних противірусних засобів») та Гліб Лазаренко (автор проекту «Адаптація поверхні імплантатів до організму реципієнта»).
Номінація «Кращий соціальний проект»
Та, як кажуть, не хлібом єдиним має опікуватися наука. На сьогодні дуже важливо, аби вона не втрачала своєї соціальної місії. Тож організатори конкурсу вирішили визначити переможця у номінації «Кращий соціальний проект». Ним стала Людмила Лейбенко, авторка проекту «Аналіз резистентності вірусів грипу до зареєстрованих хіміопрепаратів». Решта конкурсантів отримали заохочувальні призи (квитки в Національну оперу ім. Т. Г. Шевченка) та хороший досвід того, як знайти своє місце в науці і не зупинятися на досягнутому.
"Ваше здоров'я"
06.06.2019 р.