СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ ПІДСУМКОВОЇ КОЛЕГІЇ МОЗ УКРАЇНИ ТА ПРЕЗИДІЇ НАМН УКРАЇНИ

630

14 лютого 2022 року у Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця відбулося спільне засідання підсумкової колегії Міністерства охорони здоров’я України та Президії Національної академії медичних наук України.

Відкрив засідання Міністр охорони здоров’я  України В.К. Ляшко, учасників привітали Міністр Кабінету міністрів України О.М. Немчинов, президент НАМН України В.І.Цимбалюк, заступник керівника Офісу Президента України Ю.С. Соколовська та заступник секретаря РНБО України О.С. Соловйов.

У своїй доповіді «Ключові успіхи 2021 року та пріоритети на 2022 рік» Міністр охорони здоров’я України В.К. Ляшко звернув увагу на кількість трансплантацій здійснених за минулий рік – 313 та на  необхідність максимального зосередження сил у боротьбі з COVID-19 та її наслідками. Він наголосив, що у  2022 році Міністерство охорони здоров’я сподівається на допомогу та участь науковців НАМН України у розробці нових протоколів лікування МОЗ.

Президент НАМН України академік В.І.Цимбалюк виступив з доповіддю «Діяльність Національної академії медичних наук України у період з 2016 по 2021 рік» у якій висвітлені здобутки та новаторська праця науковців і медиків НАМН України. Віталій Цимбалюк розповів про важливість лікування та реабілітації українських воїнів фахівцями НАМН України, в тому числі про  24 успішні унікальні операції на серці при прямому ушкодженні серця. Більше 3000 врятованих життів захисників України!

Голова НСЗ України Н.Б.Гусак виступила з доповіддю «Програма медичних гарантій 2021: результати та підсумки. Розвиток програми медичних гарантій та стратегія розвитку НСЗУ до 2025 року» в якій розповіла про програму «Доступні ліки» та інших важливих напрямках роботи НСЗУ.

В обговоренні взяв участь академік НАН та НАМН України Сергій Васильович Комісаренко, який висловив побажання приймати участь у  спільних програмах  медико-біологічного сектору.