Уряд продовжив дію пілотного проекту про зміну механізму фінансування інститутів НАМН України до кінця 2019 року

560

Пілотний проект був ініційований Міністерством фінансів України у 2017 році для підвищення ефективності надання високоспеціалізованої медичної допомоги в Україні за рахунок бюджетних коштів.

Він передбачає перехід від традиційного кошторисного утримання установ НАМН України на оплату державою послуг з надання високоспеціалізованої медичної допомоги без витрат з боку пацієнтів.
Тобто ексклюзивні, високоспеціалізовані та технічно складні медичні послуги, які не можуть бути надані пацієнтам в інших закладах охорони здоров’я, оплачуються державою з держбюджету.
Пілотний проект про зміну механізму фінансування надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук України триватиме до кінця 2019 року. Відповідну постанову КМУ схвалив на початку березня 2019 р..

Також цією постановою визначено додатковий напрям використання бюджетних коштів на придбання установами – учасниками пілотного проекту необхідного медичного обладнання для надання третинної (високоспеціалізованої)
медичної допомоги пацієнтам.

У держбюджеті на 2019 рік на реалізацію цього пілотного проекту передбачено 692,2 млн грн (у 2017 – 200 млн грн., 2018 – 600 млн грн).

Ці кошти спрямовуються на оплату послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги згідно з договорами про медичне обслуговування населення, укладеними Академією з кожним учасником пілотного проекту відповідно до переліку послуг з надання такої меддопомоги, які не можуть бути надані в інших закладах охорони здоров’я.

В реалізації пілотного проекту беруть участь такі науково-дослідні установи Національної академії медичних наук України:

  • Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН України
  • Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова НАМН України
  • Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України
  • Національний науковий центр Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска НАМН України.

Медична допомога надається інститутами НАМН України – учасниками пілотного проекту – в найскладніших випадках, коли інші методи лікування вже не є ефективними та постає питання про порятунок життя пацієнта. Для такої медичної допомоги використовується найкраще високотехнологічне медичне обладнання, наявне в країні на сьогоднішній день, а фахівці є спеціалістами міжнародного рівня.

Водночас медичні послуги, які не є високоспеціалізованими, тобто ті, що можуть бути надані в міських чи обласних лікарнях, можуть надаватися учасниками пілотного проекту на договірній основі за рахунок коштів місцевих бюджетів, або за рахунок коштів юридичних осіб, наприклад, таких як страхові компанії.

Щороку до 1 квітня НАМН України подаватиме до Кабміну, Мінфіну і МОЗу звіт про результати реалізації пілоту.

За матеріалами Урядового порталу