Загальні збори НАМН України

133

28 травня 2024 відбулися Загальні збори НАМН України. З огляду на необхідність дотримання заходів безпеки в умовах воєнного стану Загальні збори проведено у розосередженому форматі з можливістю долучення до них за допомогою інформаційних і телекомунікаційних технологій. На Загальних зборах з доповіддю «Про результати діяльності НАМН України у 2023 році та перспективи подальшого розвитку» виступив президент НАМН України академік В.І. Цимбалюк.

В доповіді було розглянуто основні напрями наукової діяльності установ НАМН України, результати фундаментальних та прикладних досліджень, їх впровадження в практичну медицину. Особливу увагу було приділено організації медичної допомоги пораненим військовослужбовцям – учасникам бойових дій проти російських загарбників.

В доповіді  висвітлено творчі зв’язки з Національною академією наук України, міжнародні наукові та зовнішньоекономічні зв’язки.

Значне місце було відведено питанням фінансового, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення наукової діяльності.

Велику увагу президент НАМН України академік Цимбалюк В.І. приділив питанням  подальшого розвитку Академії, її реформуванню, співпраці наукових установ клінічного профілю з Національною службою здоров’я України.

В обговоренні доповіді взяли участь академік-секретар Відділення клінічної медицини  Антіпкин Ю.Г., академік-секретар Відділення теоретичної та профілактичної медицини Базика Д.А., віцепрезидент академік Тронько М.Д., віцепрезидент академік Коваленко В.М., академік Педаченко Є.Г., голова Комітету Верховної Ради України  з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Радуцький М.Б.

За підсумками засідання було прийнято Постанову Загальних зборів НАМН України.