Заголовок

860

28 березня 2012 року підписаний меморандум про співпрацю Житомирської обласної державної адміністрації в особі голови Сергія Рижука та Національної академії медичних наук України в особі її президента Андрія Сердюка щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню області.

«Це ще один конкретний прозорий крок у виконання нової соціальної політики Президента України щодо реформування медичної галузі», про це сказав голова облдержадміністрації Сергій Рижук під час урочистого підписання угоди, на якому були присутні голова обласної ради Йосип Запаловський, заступник голови облдержадміністрації Віктор Балюрко, керівники обласних медичних установ.

Підписання меморандуму забезпечує безоплатне надання високоспеціалізованої медичної допомоги за рахунок коштів Державного бюджету 1238 мешканцям Житомирської області, які її потребують, у 28 наукових установах НАМН України.

Житомирська область, наголосив Сергій Рижук, зі свого боку, має здійснити дієвий, прозорий відбір та направлення громадян області, що потребують високоспеціалізованої медичної допомоги, до наукових установ НАМН України відповідно до встановленого порядку.

«Сама ідея наблизити високотехнологічну медичну допомогу до людей належить Президенту України Віктору Януковичу і була озвучена під час відкриття сучасного перинатального центру у Кіровограді.» Про це повідомив президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк«Подібні угоди про співпрацю вже підписані у Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Кіровограді тощо. Більш того, академія розпочала працювати по квоті і 140 пацієнтів з Житомирської області вже направлено на лікування у наукові установи Києва, Дніпропетровська, Одеси, Львова, Харкова та інших міст.»

Андрій Сердюк високо оцінив стан охорони здоров’я на Житомирщині, виділивши, зокрема, Житомирську обласну клінічну лікарню ім. О. Гербачевського. Він схвально відгукнувся про забезпечення медичних закладів регіону рентген-апаратами за кошти обласного бюджету, про дії влади щодо створення кардіохірургічного центру з метою попередження інфарктів міокарда, зауваживши, що весь світ покращує свої показники у сфері охорони здоров’я за рахунок профілактики, попередження хвороб, відмови від шкідливих звичок, переходу до здорового способу життя. «Впродовж останніх десятиріч ваша область була в числі перших. Ви на вірному шляху. Кожен з вас на своєму місці має подбати про своє здоров’я, здоров’я своїх близьких, людей, що звертаються до вас за допомогою», – підсумував Андрій Сердюк.

Про значне покращення матеріально-технічного стану медичних закладів області впродовж останніх 1,5 року сказав голова обласної ради Йосип Запаловський. На останній сесії обласної ради було прийнято рішення 65% вільного залишку коштів від перевиконання бюджету спрямувати на охорону здоров’я. Йосип Запаловський запевнив присутніх керівників медичних установ, що обласна рада й надалі підтримуватиме цю галузь.

За матеріалами Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської облдержадміністрації