Заголовок

603

12-13 вересня 2013 р. в м. Чернігові відбулася науково – практична конференція офтальмологів Чернігівської, Київської, Полтавської, Сумської та Черкаської областей України «Сучасні методи діагностики та лікування захворювань органа зору» при активній участі в її організації і проведенні науковців ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» та КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» при підтримці Чернігівської облдержадміністрації та обласної ради, головного управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, згідно з планом організаційних заходів МОЗ України, НАМН України та реєстром з'їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2013 році.
Захід проходив в приміщенні Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.
Відкрила 53-ю міжобласну науково-практичну конференцію директор ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України», д.мед.н., профессор, член-кореспондент НАМН України Пасєчнікова Наталія Володимирівна. Із привітальним словом до учасників конференції звернулася заступник начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної держадміністрації Лисенко Галина Василівна.

В роботі конференції прийняли участь 254 делегата з Одеської, Київської, Чернігівської, Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Черкаської областей України, з Білорусі та Австрії.
Під час трьох пленарних засідань на обговорення було висунуто багато актуальних питань, які були висвітлені науковцями Одеси, Києва, Полтави, Чернігова в 14 лекціях та 23 доповідях, в т.ч. у 6 стендових.

Тематика засідань була присвячена таким ключовим проблемам, як організація офтальмологічної допомоги, сучасні тенденції в діагностиці та лікуванні ретинобластоми, онкологічних захворювань ока, увеїтів, діабетичної ретинопатії, вікової макулярної дегенерації, хірургічне лікування патології заднього відділу ока, нові методи лікування дітей з вадами зору, плеопто-ортоптичне лікування амбліопії та косоокості у хворих з порушеннями нейропсихофункціонального стану, особливості клінічного перебігу ретинопатії недоношених та показання до лазерної коагуляції сітківки при цьому захворюванні.

У збірник матеріалів науково-практичної конференції увійшло 15 лекцій та 79 тез від 149 авторів з мм. Одеси, Києва, Вінниці, Донецька, Запоріжжя, Луганська, Львова, Полтави, Сум, Чернігова, Черкас, Харкова, в яких відображені результати проведення глибокої і змістовної дослідницької роботи, відмічені наукова новизна, теоретичне і практичне значення.
Учасники конференції ознайомились з новою хірургічною апаратурою, інструментарієм, технічним обладнанням, медичною літературою, фармпрепаратами для застосування в офтальмології. В спеціалізованій  медичній виставці прийняли участь відомі компанії: Bausсh + Lomb, ТОВ “Техномедекс Груп“, Alcon Pharmaceuticals Ltd., Allergan – представництво Еврофарма АГ, World Medicine, представництво Santen Oy в Україні,  ТОВ “ДП“ “Техномед Україна“,  ТОВ “Р-ОПТИКС Україна“, US Optics, Фармак, Zdravo, Ядран, Симеста ВААЛ, ВАТ “Київський вітамінний завод“, Промед, Гельтек.

Печатні видання «Офтальмологічний журнал» і «Новини медицини та фармації» були інформаційними партнерами цього заходу.

За результатами обговорення доповідей учасниками науково-практичної конференції було ухвалено резолюцію:

  1. Забезпечити цілодобову невідкладну допомогу при травмах, опіках, та гострих проявах окремих захворювань на всіх рівнях медичної допомоги Чернігівської, Київської, Полтавської, Сумської та Черкаської областей згідно наказу МОЗ України №372 від 14.05.2013.
  2. Забезпечити направлення хворих з важкими травматичними ураженнями очей в Український офтальмотравматологічний центр ДУ «Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» для надання висококваліфікованої медичної допомоги.
  3. Забезпечити своєчасне направлення хворих з опіковими ураженнями очей ІІІ ступеня в відділення післяопікового ураження очей ДУ «Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» для надання висококваліфікованої медичної допомоги з метою попередження ускладнення.
  4. З метою зниження інвалідності та сліпоти в Чернігівській, Київській, Полтавській, Сумській та Черкаській областях рекомендувати використовувати новітні медичні технології в обласних травматичних центрах: застосування ксенотрансплантата при проведенні первинної хірургічної обробки проникаючих поранень ока; впровадження в клінічну практику методики наскрізного прошивання рогівки при проникаючих пораненнях ока.
  5. Вважати необхідним організувати та забезпечити діяльність кабінету лікування дітей з вродженою та набутою патологією очей на базі Чернігівського обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження».
  6. Забезпечити у спеціалізованих відділеннях виходжування недоношених та у перинатальних центрах Чернігівської, Полтавської, Сумської та Черкаської областей 100% огляд недоношених дітей із групи ризику по розвитку ретинопатії недоношених та новонароджених з перинатальними факторами, які визначають високий ступінь ризику для зорового аналізатора дитини. Забезпечити лікування дітей з прогресуючою ретинопатією.
  7. Забезпечити диспансеризацію дітей з ретинопатією недоношених у дитячих поліклінічних закладах та очних дитячих відділеннях Чернігівської, Полтавської, Сумської та Черкаської областей України.
  8. Організувати в Чернігівській обласній лікарні офтальмологічний кабінет лазерних методів лікування та забезпечити його діяльність згідно наказу МОЗ України №372 від 14.05.2013.
  9. Забезпечити своєчасне направлення хворих на важкі запалення очей (увеїти) у спеціалізовані офтальмологічні центри для уточнення діагнозу та визначення тактики лікування.
  10. З метою зменшення рівня інвалідності та сліпоти в регіоні організувати сумісну роботу Чернігівської обласної лікарні з ДУ «Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» з розробки пріоритетних напрямів розвитку заходів з попередження і виявлення офтальмологічної патології; з організації проведення наукових досліджень з актуальних питань профілактики, діагностики та лікування захворювань ока та порушень зору; з організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації лікарів-офтальмологів з питань профілактики, діагностики та лікування захворювань ока.
  11. Провести наступну регіональну науково-практичну конференцію для офтальмологів АР Крим в м. Ялта 8-9 жовтня 2014 року.