Заголовок

987

14 лютого 2014 року о 10.00 в актовому залі Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України відбудеться установча науково – практична конференція «Шалімовські читання», присвячена 95 – річчю з дня народження видатного вченого – хірурга, академіка Олександра Шалімова, а також відкриття пам’ятника на його честь.
Олександр Олексійович Шалімов (1918 – 2006, детальна біографія за посиланням http://surgery.org.ua/?page_id=1161) – один з найвидатніших хірургів сучасності широко відомий не лише в країнах пострадянського простору, але й у всьому світі. Запропоновані ним методики операцій на підшлунковій залозі, шлунку, кишечнику, печінці та інших органах дозволили лікувати захворювання та стани, які раніше вважались невиліковними.
 
 О. О. Шалімова справедливо вважається основоположником сучасної хірургічної школи на Україні. На сьогодні в багатьох провідних клініках світу з успіхом використовують розроблені та впроваджені ним методи хірургічного лікування.

Академік Шалімов був не лише вченим – хірургом, але й талановитим організатором, – ним засновані інститут невідкладної хірургії в Харкові та Національний інститут хірургії та трансплантології в Києві.  

Як педагог та наставник Олександр Олексійович підготував цілу плеяду видатних хірургів та вчених, які очолили кафедри, відділи та відділення хірургії не лише в Україні, але й за кордоном. О. Шалімов довгий час був головним хірургом країни, вів активну громадську діяльність, обирався депутатом ВР багатьох скликань.

Найбільшим досягненням свого творчого шляху академік вважав створення інституту експериментальної та клінічної хірургії, який згодом було перейменовано в Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. Саме цей інститут вже понад 40 років є провідною  установою з питань хірургії та трансплантології в нашій державі, за цей час в інституті виконано понад 200 тисяч найскладніших хірургічних операцій, включаючи перші в Україні пересадки серця, печінки та підшлункової залози. На сьогодні установа є головною методичною та навчальною базою хірургів країни.

 
Для увіковічення пам’яті академіка Вчена Рада інституту прийняла рішення заснувати щорічну конференцію «Шалімовські дні», присвячену актуальним проблемам хірургії їз визначенням найбільш великих досягнень в цій галузі.
 
Запрошуємо всіх представників ЗМІ прийняти участь в урочистому відкритті пам’ятника та урочистому відкритті установчої конференції «Шалімовські дні».
 
Відкриття конференції відбудеться 14.02.2014 об 11.00 в актовому залі НІХТ ім. О.О.Шалімова за адресою: м. Київ вул. Героїв Севастополя 30. Відкриття пам'ятника Герою України, Герою Соціалістичної праці, академіку О.О.Шалімову відбудеться у внутрішньому дворі Інституту о 9.30.

Контактна особа –

Загрійчук Михайло Степанович
хірург, науковий співробітник
(098) 272 94 05