Заголовок

746

У його відкритті взяли участь Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур, президент Національної академії медичних наук України академік Андрій Сердюк, голова облдержадміністрації Василь Берташ та інші.

Тож відтепер область має медичний заклад європейського рівня. Для Рівненщини він був необхідним, адже в регіоні  – один із найвищих рівнів народжуваності. Натомість кількість проблемних вагітностей і пологів теж більша. Водночас у перинатальному центрі, обладнаному найсучаснішою апаратурою, працюватимуть за методами, які практикують у кращих світових клініках. Тож завдяки цьому більше немовлят отримали шанс народитися і рости здоровими.     

Потужний обласний перинатальний центр на Рівненщині відкрили у рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», який ініціював Президент України Віктор Янукович. Медзаклад такого рівня став дев’ятим у державі і першим у Західній Україні.

За словами Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Ірини Акімової, завдяки реалізації Національного проекту «Нове життя» вдається вирішувати проблему материнської та малюкової смертності. Адже якщо у 2009 році Україна за цим показником була серед країн-лідерів, то нині цю статистику вдалося суттєво змінити на краще. Тепер за рівнем материнської та малюкової смертності держава – серед аутсайдерів. Загалом у перинатальні центри, які відкрили за останні два роки, з держбюджету інвестували 415 мільйонів гривень, підсумувала Ірина Акімова.

Тим часом на зведення цього стратегічного для Рівненщини об’єкта залучали бюджетне фінансування (державний бюджет – 61 мільйон гривень, обласний – 16 мільйонів гривень), спонсорські кошти (майже 5 мільйонів гривень). Так, заклад, який був у Рівному донині, модернізували. Зокрема, існуюче приміщення реконструювали і зробили на поверх вищим, а також звели новий корпус. Завдяки цьому вдалося розмістити три нові відділення, яких донині не було через брак площі. Також тут створили потужну медичну базу, що відповідає європейським стандартам. Так, медики, зокрема, зможуть виходжувати глибоко недоношених 500-грамових малюків. Для цього облаштували спеціальне відділення. Загалом же у в оновленому закладі надаватимуть повний цикл медичних послуг на високому рівні. Обласний перинатальний центр став результатом ефективної співпраці національного проекту обласної влади та меценатів. Адже окрім медобладнання, закупленого за державний кошт, у перинатальному виходжуватимуть немовлят за допомогою апаратури, яку передав закладу Фонд Віктора Пінчука «Колиска надії».

Також у перинатальному центрі практикуватимуть телемедицину. Таким чином медперсонал закладу зможе в онлайн-режимі консультуватися з провідними фахівцями  України. Сучасне телекомунікаційне обладнання встановили в операційних блоках, а також у відділенні інтенсивної терапії – саме тут воно було найнеобхідніше. Гості ознайомилися із можливостями телемедицини в нововідкритому обласному перинатальному центрі. Пряме включення відбулося з ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України». Власне, саме із фахівцями ІПАГу, а в перспективі з закордонними колегами за потреби в режимі реального часу зможуть радитися рівненські лікарі.  

«Надзвичайно важливо, аби у сучасному медзакладі, обладнаному високотехнологічною апаратурою, працювали кваліфіковані кадри, дотримувалися протоколів та стандартів лікування. А Національна академія медичних наук України в свою чергу, в  рамках підписаного Меморандуму про співпрацю з Рівненською ОДА готова завжди надати свою допомогу»,  наголосив Андрій Сердюк.

У планах медиків Рівненщини – створення   мережі телекомунікацій  між 16 акушерськими відділеннями центральних районних лікарень та пологовим   будинком Рівненської міської ради.  

«Рівненський перинатальний центр може стати транскордонним», – заявила Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, ознайомившись із можливостями нововідкритого закладу. Річ у тім, що вже нині керівництво перинатального центру налагоджує співпрацю з колегами із Польщі та Білорусі. Водночас заклад, де практикуватимуть нову систему медобслуговування, буде ще й методичним центром. Адже тут організовуватимуть тренінги для спеціалістів з усієї області.