Застосування технологій регенеративної медицини для відновлення тканинних ушкоджень

598

Заслухавши доповіді:

– директора ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини НАМН» академік Бутенка Г.М.;
– старшого наукового співробітника ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини НАМН» к.б.н. Зубова Д.О.
– директора медичної компанії «Ilaya» Шершньова О.В.

на черговому засіданні Президія НАМН України визначила основні подальші кроки у застосуванні так званих біотехнологій. 
Важливим напрямом в лікуванні різних захворювань у людини є застосування сучасних методів регенеративної медицини, які інтенсивно розвиваються у всьому світі (більш ніж 4500 клінічних випробувань із застосуванням негемопоетичних стовбурових клітин зареєстровано у міжнародній базі clinicaltrials.gov).

На жаль, зараз, в зв’язку з військовими діями на сході України, склалася дуже складна ситуація, пов’язана з травматичною епідемією, що потребує прийняття термінових заходів для її вирішення. Але на даний час в Україні не існує біотехнологічних
лабораторій, що відповідають нормам та стандартам GMP для виготовлення біомедичних препаратів на основі стовбурових
клітин людини для застосування у лікуванні постраждалих.

В наукових установах НАМН такі біотехнологічні лабораторії також відсутні. Отже проблема лікування та реабілітації постраждалих бійців з зони АТО із застосуванням органозберігаючих технологій регенеративної медицини постає дуже гостро в Україні.

ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини НАМН» як провідна установа з регенеративної медицини заключила договір про наукове співробітництво з ТОВ «А.А. Партнерс» (Медична компанія ilaya®).

Медична компанія ilaya® володіє відповідним чином сертифікованою та ліцензованою в межах українського та міжнародного законодавства біотехнологічною лабораторією, що відповідає стандартам GMP для виготовлення біомедичних препаратів на основі стовбурових клітин людини та має клінічний досвід застосування клітинних технологій у лікуванні постраждалих бійців з травмами кістки та опіками.

Як зауважив 1-й віце-президент НАМН Ю.І. Кундієв сьогодні для  Національної академії медичних наук є надзавданням зберегти пріоритет фундаментальної науки над комерційною складовою подібних спільних проектів. А отже інститути НАМН України мають і надалі виконувати роль методичних та наукових центрів для приватних клінік та установ, що беруть участь у розробці подібних інноваційних проектів.

Президія Національної академії медичних наук постановила:

1. Схвалити напрям спільної діяльності ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини НАМН» та ТОВ «А.А. Партнерс».

2. Рекомендувати науковим установам НАМН розглянути можливість співпраці з ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини НАМН» і ТОВ «А.А. Партнерс» для розробки нових методів лікування, заснованих на принципах регенеративної медицини.