Зустріч Медиків Майдану з нагоди 6-річчя створення Медичної Служби

1776

14 грудня 2019 р. відбулась уже традиційна зустріч волонтерів-медиків Медичної Служби Євромайдану, АТО/ООС, родичів Героїв Небесної Сотні, присвячена 6-ій річниці Євромайдану і створенню Медичної Служби Штабу Національного Спротиву Євромайдану, у якому взяли участь також Президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк, радник Президента НАМН України Олена Євстігнєєва, голова Асоціації “Медики Революції Гідності”, завідувач відділення ендоскопічної та краніофаціальної нейрохірургії з групою ад’ювантних методів лікування Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України Андрій Гук. Завітали на пам’ятний захід також Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, Перший заступник Міністра Андрій Семиволос, екс-міністр охорони здоров’я України та один з організаторів медичної служби на Майдані Олег Мусій та інші медики-волонтери, лікарі, що брали активну участь під час Революції Гідності 2013- 2014 рр. та надавали медичну допомогу рятували життя активістів на Майдані і у медичних закладах м. Києва і клініках НАМН України в тому числі .

У Михайлівському Соборі всі присутні разом вшанували пам’ять 121 медика, які загинули з початку російсько-української війни, Героїв Небесної Сотні та наших захисників. Пройшли ходою від Михайлівського Собору до місць, де були медичні пункти Євромайдану – будівлі Шпиталю Майдану (вул. Трьохсвятительска 7), Українського Дому, Парламентської бібліотеки (вул. Грушевського 1) та Інституту мовознавства (вул. Грушевського 4), Жовтневого Палацу, а далі – через Алею Героїв Небесної Сотні до пам’ятного Хреста Небесної Сотні по вул. Інститутській. 

А вже потім у теплій та дружній атмосфері у приміщенні Національного музею Революції Гідності волонтери-медики, які надавали першу допомогу безпосередньо на барикадах та у медичних пунктах, а також медики закладів охорони здоров’я міста Києва, які рятували майданівців у поліклініках та лікарнях, разом з Міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою, Першим заступником Міністра охорони здоров’я Андрієм Семиволосом, Президентом Національної академії медичних наук України, які теж є учасниками Революції Гідності, поринули у хвилюючі спогади, після чого обговорили сучасний стан справ в охороні здоров’я і плани щодо її подальшої трансформації.