Хвороба сухого ока

1525

Хвороба сухого ока (ХСО) вражає мільйони людей по всьому світу та є хронічним станом, поширеність якої становить від 5 до 80%. Протягом останніх 30 років поширеність ХСО зросла в 4,5 рази. ХСО знижує зорову працездатність людини, викликає дискомфорт, погіршує якість життя, і якщо тривалий час ігнорувати його прояви, може призвести до тяжких ускладнень ока, які можуть спричинити стійке зниження і навіть втрату зору.

На базі відділу патології рогівки ока ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України» на сучасному медичному приладі виконується комплексне дослідження поверхні ока, яке включає наступне: інтерферометрія (дослідження товщини ліпідного шару), вимір слізного меніску, неінвазивне та абсолютно автоматичне дослідження часу розриву слізної плівки, мейбоскопія (візуалізація залоз за допомогою просвічування повік інфрачервоним світлом). Це абсолютно новий прилад, призначений для проведення індивідуального аналізу лакримальных шарів, який дозволяє виконати швидке та детальне дослідження складу сльози. Можливість дослідження на окремих шарах сльози (ліпідному, водному та слизовому) прилад дозволяє встановити тип синдрому сухого ока та виявити, який саме шар пошкоджений та потребує спеціального лікування.

Пацієнтка С., 26 років, працює за комп’ютером 6-8 годин на день. Скаржиться на періодичний дискомфорт в лівому оці. Виконане дослідження: інтерферометрія < 15 нм (отримана найменша можлива товщина), висота слізного меніску = 0,17 мм, NIBUT = 15 с, мейбографія = 0% (втрата мейбойових залоз відсутня). У пацієнтки виявлено виражене порушення товщини ліпідного шару та зміни водно-муцинового шару слізної плівки. Були призначені в краплях антисептичні препарати, сльозозамінні бесконсервантні препарати з гіалуроновою кислотою та ліпосомні розчини для відновлення ліпідного шару слізної плівки.

Використання цього приладу для комплексного дослідження поверхні ока дозволило призначити пацієнтці сбалансоване лікування, направлене на всі ланки ХСО.